Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 7 січня, 23:54:15

Судом задоволено позов прокурора про стягнення плати за проїзд великоваговим транспортним засобом

17.11.2020   07:52Агенцiя

Згідно законодавства, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.

Факти перевищення встановлених нормативів, визначених Законом України «Про автомобільний транспорт», фіксуються спеціалістами регіональних управлінь Державної служби України з безпеки на транспорті, матеріали яких, у випадках несплати коштів у добровільному порядку, стають підставою для звернення прокурорів до суду.

Зокрема, Господарським судом Чернігівської області задоволено позов Прилуцької місцевої прокуратури про стягнення з порушника майже 50 тис грн, який із перевищенням нормативно допустимих вагових параметрів здійснював перевезення нафти. При цьому перевізник проігнорував, що переміщення рідкого вантажу спричиняє збільшення динамічної маси транспортного засобу при гальмуванні, а також порушує його стійкість, що може призвести до непередбачуваних наслідків техногенного характеру та є загрозою для безпеки дорожнього руху.

Загалом, лише у поточному 2020 році за аналогічними позовами органів Чернігівської обласної прокуратури судами вже присуджено стягнення до бюджету понад 600 тис. гривень.
    
Подальша робота з цих питань триває.

Довідково: відповідно до ст. 3 Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», плата за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, зараховується до державного дорожнього фонду, утвореного у складі спеціального фонду Державного бюджету України, з якого фінансуються видатки на виконання робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг загального користування.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Увага! Погіршення погодних умов!

Увага! Погіршення погодних умов! 18:25

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області попереджає водіїв про значне погіршення погодних умов 7-11 січня 2026 року, що вплине на обстановку на дорогах.

Чернігівський онкоцентр отримав гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів 17:19

Засоби гігієни, дезінфекційні та лікарські засоби, а також медичні витратні матеріали передали сьогодні Чернігівському медичному центру сучасної онкології представники Благодійного фонду «Help-Ua». Таку гуманітарну допомогу заклад отримує не вперше.

У Прилуцькій лікарні триває ремонт відділення реабілітації за кошти Enabel 17:18

У реабілітаційному відділенні Прилуцької центральної міської лікарні триває ремонт за кошти Бельгійського агентства з міжнародного співробітництва Enabel.

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 92 тисячі гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 92 тисячі гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 13:15

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

Інклюзія в дії: ресурсні простори Сновського ліцею 12:45

У закладах освіти області послідовно впроваджуються заходи для розвитку інклюзивного середовища та надання психолого-педагогічної підтримки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини