Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:59:09

"Мандри у військо" київських студентів

10.10.2012   14:59

Оглянути зразки стрілецької зброї, водолазне спорядження, військову їдальню, музей та казарми, історичні місця Чернігова отримали нагоду 110 студентів Київського технікуму готельного господарства під час військово-практичних занять з предмету "Захист Вітчизни" в рамках проекту "Мандри у військо".

Ідея проекту "Мандри у військо" належить викладачу предмету "Захист Вітчизни" Київського технікуму готельного господарства Олександру Городецькому. Він не тільки є ініціатором проекту, а й активно впроваджує його в життя.
 
Стартував проект шість років тому. Тоді Олександр Степанович побував зі студентами в гостях у військовослужбовців 8-го навчального центру Державної спеціальної служби транспорту. З цього часу "мандри" стали традиційними. Студенти дізнались про службу прикордонників Чернігівського загону, роботу працівників Державного підприємства Міністерства оборони України "Конотопський авіаремонтний завод "АВІАКОН", оглянули історичні місця та відвідали музеї в Батурині й Крутах.
 
Неабияк студентам запам'ятався візит до 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що на Житомирщині.
 
Нині, в рамках проекту і програми патріотичного виховання молоді, студенти в черговий раз завітали до Чернігова.
 - Ми вже п'ятий раз проводимо знайомство дітей із умовами служби в 8-му навчальному центрі, - говорить викладач технікуму готельного господарства Олександр Городецький. - Традицію відвідування військових частин ми розпочали саме тут. Звичайно, дітям дуже цікаво дізнатися, як працюють водолази, будуються залізниці, проходить служба і дозвілля солдатів тощо.
 
Знайомство молоді з Черніговом розпочалось з Меморіалу Слави на Болдиній горі. Тут вони поклали квіти і вінки біля Вічного вогню на Могилі Невідомого солдата.
 
У супроводі заступника Чернігівського обласного військового комісаріату підполковника Олександра Лапи та старшого офіцера відділу виховної роботи 8-го навчального центру ДССТ майора Олексія Миронова студенти побували у Свято-Троїцькому кафедральному соборі, який був збудований на кошти гетьмана України Івана Мазепи, в Антонієвих печерах Троїцько-Іллінського монастиря - одному з найцікавіших пам'ятників часів Київської Русі в Чернігові, історія яких починається з другої половини XI ст., древньому Дитинці, Валу - фортеці козацького періоду.

  Перебуваючи в гостях у навчальному центрі, юнаки та дівчата побували у військовій їдальні, де їх пригостили солдатським обідом, казармах та навчальних класах, познайомились з повсякденним життям солдатів. А в музеї центру дізнались багато цікавого про історію залізничних військ, будівництво залізниць, героїв Великої Вітчизняної війни, а також оглянули експонати.
  
З непідробним інтересом молодь подивилась показовий виступ військового оркестру навчального центру, який по праву вважається одним з кращих в Чернігові. Також діти оглянули зразки озброєння і водолазного спорядження, у тому числі зимового, вага якого - 84 кілограми.
 
На завершення візиту студенти сфотографувались з військовими на згадку. З собою до Києва вони повезли численні позитивні враження, нові знання і гарний настрій.
- Такі заходи вкрай необхідні й дуже корисні. Діти цікавляться військовою службою, засипають запитаннями, одночасно роблять для себе певні висновки. У них формується позитивне ставлення до військової служби. Адже багато з них у найближчому майбутньому служитимуть у Збройних Силах України. Щоб виховати з підлітка у наш час справжнього патріота одних теоретичних занять малувато. Необхідно щоб він пізнавав історичне минуле, службу в армії не з книг, а на власні очі. Саме це і є головним у проекті "Мандри у військо", - підсумував візит до Чернігівського гарнізону викладач предмету "Захист Вітчизни" Олександр Городецький.
  
Слід додати, що 16 жовтня в Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України ці студенти складатимуть "Клятву Захисника Вітчизни". Можливо в ту мить їм пригадаються і чернігівські "Мандри у військо".
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.