Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 19:19:26

У Варві тривають пусконалагоджувальні роботи на каналізаційних очисних спорудах

12.10.2020   08:27Агенцiя

Як забезпечити якісне очищення стічних вод та ефективне функціонування очисних споруд у селищі Варва – радилися учасники виїзної наради.

В обговоренні взяли участь заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Олександр Савченко, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Василь Новак, в.о. начальника Державної екологічної інспекції в області Валентина Дзюба, керівники Варвинської райдержадміністрації, Варвинської районної ради та місцевої громади.

Нагадаємо, що торік за кошти субвенції з державного бюджету на умовах співфінансування з місцевих бюджетів був реалізований проєкт «Реконструкція каналізаційних очисних споруд з впровадженням енергоощадних технологій на основі установки «УМКА БІО» в смт Варва, Чернігівської області, продуктивністю 500 м3/добу».

Однак через нерівномірність подачі стічних вод виникли проблеми в технологічному процесі їх очищення, в результаті чого не забезпечувалося постійне досягнення нормативних показників очищення. Для усунення зазначених порушень прийнято рішення облаштувати додаткове обладнання, зокрема усереднювач подачі стічних вод, який забезпечить рівномірність надходження стоків на очисні споруди. Наразі на об’єкті розпочаті пусконалагоджувальні роботи. Найближчим часом очисні споруди будуть введені в експлуатацію.

– Роботи на об’єкті необхідно завершити в найкоротші строки і з дотриманням усіх технологічних вимог, аби забезпечити якісне очищення стічних вод згідно із встановленими нормативними показниками та не допустити забруднення довкілля, – наголосив заступник голови ОДА Олександр Савченко.

До слова, реконструкція очисних споруд у Варві проведена за ініціативи керівництва селищної ради, яка торік якісно підготувала та своєчасно подала до Міндовкілля заявку на отримання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності, а також забезпечила необхідне співфінансування проєкту.

Як зауважив Олександр Савченко, така господарницька позиція та проведена робота є прикладом цивілізованого підходу до розв'язання проблем у сфері збереження навколишнього природного середовища для керівників інших громад.

– Річний обсяг обласного природоохоронного фонду дуже обмежений і не дозволяє розв'язати наявні проблеми в цій галузі. Тому місцеві органи влади мають шукати й інші джерела фінансування для впровадження подібних проєктів з реконструкції та будівництва об’єктів інфраструктури на території своїх громад. Тим самим зменшувати негативний вплив на стан довкілля, і, відповідно, на умови проживання і здоров’я їх жителів, – підсумував заступник голови ОДА.  

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.