Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 19:38:35

Вже 9 ОСН та 22 ОСББ в Чернігові стали учасниками міських програм співфінансування та вирішили свої нагальні проблеми

09.10.2020   09:30Агенцiя

Завдяки міським програмам співфінансування, що діють у Чернігові в останні роки, 9 ОСН* у приватному секторі побудували каналізацію та зробили дороги біля своїх будинків, а 22 ОСББ провели капітальні ремонти в своїх багатоповерхівках.

При цьому види й обсяг потрібних їм робіт визначають мешканці, а більшу частину коштів платить місто. Докладніше про кожну з цих міських програм Чернігова розповідає керівник міського управління ЖКГ Ярослав Куц.

І. Програмою розвитку інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору міста Чернігова на 2016-2020 роки передбачено співфінансування з боку ОСН – органу самоорганізації населення, який об’єднує тих громадян, які мають бажання взяти участь у програмі, та міського бюджету у співвідношенні 80/20, тобто з бюджету виділяється в 4 рази більше коштів, аніж тих, що збираються ОСН.
 
За цією програмою за 5 років до міської ради звернулися 9 ОСН, зокрема, для капітального ремонту доріг – 4 ОСН, що дало змогу відремонтувати ділянки загальною площею 4,8 тис. кв. метрів доріг на вулицях Поліській, Ривкіна, Шевченка, Сосницькій та провулку Гомельського.
 
Також 5 ОСН скористалися можливостями програми співфінансування для будівництва каналізаційних мереж: на вулиці Авіаторів (290 метрів), вулицях Світанковій, Слов’янській, Славутицькій, Льговській, Білогірській, Солов’їній (4695 метрів), вулиці Любомира Боднарука (190 метрів), провулках Партизанському та Льотному (185 метрів), вулицях Сіверянській, Ватутіна, Фабричній, Василенка, Колоскових, Толстого №№ 19а, 27а (463 метри).
 
Зараз розпочато роботи з будівництва централізованої каналізації на вулицях Московській (від будинку № 46 до вулиці Кримської), Перемоги (від будинку №13 до вулиці Кримської), 21 Вересня (від будинку №21 до вулиці Кримської), Панаса Мирного (від будинку №11 до № 24),

ІІ. Можливості Програми сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2020 роки використали 22 ОСББ, при чому деякі з них по кілька разів: 4 – двічі, а 1 – чотири рази.
 
За цією програмою виділення коштів з міського бюджету на проведення капітального ремонту багатоквартирних будинків, внутрішньобудинкових проїздів та малих архітектурних форм на прибудинковій території для ОСББ та ЖБК проводиться на умовах 70/30: 70% від загальної вартості робіт фінансування здійснюється з міського бюджету, а 30 % – кошти ОСББ.
 
Однак для «старих» будинків – строк експлуатації яких перевищує 50 років, фінансування робіт здійснюється у співвідношенні 85/15, тобто 85% від загальної вартості робіт – з міського бюджету і лише 15 % – кошти ОСББ.

Капітальний ремонт покрівлі ОСББ "Центр-Ч" (вул. Чернишевського, 15 та 15а). Виконаний у 2017 році в рамках Програма сприяння створенню ОСББ та ЖБК. В ОСББ також були замінені вікна в місцях загального користування

ІІІ. Міською радою також затверджена Програма сприяння збереженню і покращенню технічного стану житлового фонду міста та його безпечній експлуатації на 2020-2022 роки (для житлових будинків, в яких не створено ОСББ). Наразі вже розпочато капітальний ремонт пасажирських ліфтів у двох будинках.

- Переконаний, що саме за такою формою співпраці громади та міської влади майбутнє. Адже бажання жителів зробити особистий внесок у поліпшення благоустрою своїх будинків та територій мають всіляко заохочуватися. Крім того, керівництво міста зацікавлене в розширенні участі чернігівців в розробці та прийнятті управлінських рішень, - вважає керівник управління.

*ОСН - орган самоорганізації населення. ОСН можуть об'єднувати жителів кількох вулиць одночасно.
**ОСББ - об'єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Управління ЖКГ Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.