Держпродспоживслужба з початку року підтвердила впровадження системи НАССР у майже 400 операторів ринку
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області постійно контролюють процес запровадження на виробничих потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), і дотримання гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу.

На сьогодні результати державного нагляду свідчать, що систему HACCP впровадили 394 оператори ринку області, в тому числі понад півтори сотні освітніх закладів, 39 виробників тваринної і 15 - рослинної продукції, а також 186 інших операторів ринку.
Операторам ринку, де не впроваджено систему HACCP, державні інспектори Держпродспоживслужби виносять приписи з термінами виконання 3-5 місяців.
Із бюджетів районних державних адміністрацій, міських, районних рад та об’єднаних територіальних громад виділено близько 760 тисяч гривень для проведення лабораторних досліджень сировини і продуктів харчування.
Слід нагадати, що відповідно до ст. 20 Закону України «Про основні принципи і вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку відповідають за виконання вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів у межах діяльності, яку вони здійснюють. Крім того, вони зобов’язані розробляти, вводити в дію і застосовувати постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, а також забезпечувати належну підготовку з питань застосування постійно діючих процедур, що базуються на принципах системи НАССР тих осіб, що відповідають за ці процедури під час виробництва та обігу харчових продуктів.
Останні новини Чернігівщини
«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 17:23
Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток».
В Чернігові внаслідок російської атаки пошкоджені житлові будинки: поліція документує наслідки 16:52
Сьогодні росіяни атакували ударними безпілотниками Чернігів.
Судитимуть працівницю суду, яка висміювала на кладовищі загиблих воїнів та чекала знищення міста 16:19
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовнопрацівниці судуміста Чернігова за фактами пособництва державі-агресору, поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування збройної агресії рф проти України (ч. 1 ст. 111-2, ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України).
Уряд збільшив термін отримання компенсації роботодавцями з прифронтових регіонів за працевлаштування ВПО 15:48
Тепер роботодавці з прифронтових та найбільш постраждалих від повномасштабної війни регіонів можуть отримувати компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб не 3, а 6 місяців.
Роз’яснення для чернігівців: чи існує у місті заборона індивідуального опалення та як від’єднатися від централізованого теплопостачання 15:27
Останнім часом у соціальних мережах з’являється багато недостовірних та маніпулятивних матеріалів, мовляв, у Чернігові діє заборона на індивідуальне опалення.