COVID-19 наступає: стає більше хворих і важчим перебіг захворювання
З числа хворих на COVID-19 у Чернігові сьогодні вже троє на ШВЛ і 20 - на кисневій терапії. Це озвучив на розширеній нараді в міській раді керівник міського управління охорони здоров’я Владислав Кухар.

Він констатував, що ця хвороба не тільки поширюється, а й починає частіше протікати у більш важкій формі. Безсимптомний перебіг ковіду в Чернігові з виявлених випадків на сьогодні тільки у 20 пацієнтів.
Загалом з початку виявлення в Чернігові зареєстровано 953 хворих і тих, що перехворіли на COVID-19. Одужали 540, захворіли за останню добу - 28, зараз хворіють – 400 осіб. З них у стаціонарі міської лікарні №2 з лікуванням пневмонії знаходяться 56 осіб, у міській лікарні №3 – 25 осіб. Амбулаторно лікуються 319, з них на пневмонію хворіє 15 осіб, симптоми ГРВІ спостерігаються у 284 осіб.
Серед дітей у Чернігові на сьогодні всього 44 з діагностовано ковідом, з них вже одужали 31 і хворіють зараз 13 дітей. Усі лікуються амбулаторно вдома з симптомами ГРВІ.
Медиків захворіло 34, з них 32 лікуються амбулаторно і 2 особи – в стаціонарі.
Відповідно до нового розпорядження Головного державного санітарного лікаря України на сьогодні госпіталізація пацієнтів проводиться тільки якщо є ознаки дихальної недостатності, повідомив керівник управління. Хворим, у яких цих ознак не спостерігається, не варто наполягати на лікуванні в умовах стаціонару. Такі пацієнти лікуються амбулаторно.
Тестуванням на COVID-19 на сьогодні по Чернігову охоплено 59,8 на 100 тис. населення. Наш показник тестування майже удвічі вищий за мінімально допустимий за нормативними документами, додав Владислав Кухар.
Показник кількості нових випадків в обласному центрі дещо нижчий ніж у середньому по області. У Чернігові – ще «жовта» зона. Поріг «помаранчевої» зони починається зі 120 випадків за тиждень на 100 тис населення. По нашій області цей показник - 122,5 випадків. Це за рахунок таких районів, як Носівка, Ніжин, Бобровиця. Тобто узагальнений показник області лише трохи перевищує поріг помаранчевої зони, а в окремих районах він - ще вищий.
Як і раніше, єдиний відомий спосіб якось захистити себе – носити маски, часто мити руки, робити дезінфекцію і зберігати соціальну дистанцію, наголосив лікар. На жаль, у Чернігові більшість населення все ще не розуміє загрози і не дотримується заходів безпеки в повній мірі, констатував він. Часто люди навіть носячи маски не прикривають ніс. У транспорті часто більше половини людей без масок і кондуктор вже не в змозі на них вплинути. І така сама ситуація багато де.
- На жаль, доки ми не стикнемося з тим, що лікарні вже не зможуть приймати за потребою хворих з дихальною недостатністю – а вже ми до цього йдемо - люди й не зрозуміють усієї загрози, - зазначив на це чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. – Вже сьомий місяць триває епідемія, і довго невелика кількість хворих вселяла в нас оптимізм, думку, що ми цю ситуацію легко переживемо. Але сьогодні стає абсолютно очевидним, що якщо ми не будемо дотримуватися заходів безпеки, ми зупинимо економіку і увійдемо в «червону» карантинну зону. Доки суспільство, люди самі не почнуть робити зауваження і не почнуть розуміти важливості цих примітивних речей – ми нічого не змінимо і йтимемо цим шляхом. А найстрашніше те, що ми ідемо в ситуацію, коли вже не зможемо забезпечити ліжкомісцями всіх тих, хто цього буде потребувати. І доведеться приймати рішення, кому можна лікуватися в стаціонарі, а кому залишатися дома. Я прошу серйозно поставитися до цієї проблеми, наше легковажне ставлення не означає що її не існує, - підкреслив він.
Міський голова зауважив, що не є прибічником залякування. Але водночас сьогодні закликає всіх чернігівців, кожного щодо себе і своїх близьких, відновити дотримання індивідуальних заходів для зменшення небезпеки захворювання.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.