Органами прокуратури області забезпечено ефективну реалізацію представницьких повноважень щодо захисту інтересів держави у сфері бюджетних правовідносин
З метою захисту та поновлення інтересів держави при використанні бюджетних коштів, спрямованих на закупівлю товарів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) органами прокуратури області проведено відповідні вивчення дотримання вимог законодавства з цих питань.
За результатами проведеної роботи встановлено, що усупереч вимогам Податкового кодексу України при здійсненні закупівель окремими закладами охорони здоров’я та установами області у вартість товару включався та, відповідно, сплачувався за рахунок бюджетних коштів податок на додану вартість.
На усунення порушень подано 10 позовів до суду про повернення до бюджету майже 350 тисяч гривень, з яких за 5 позовами близько 215 тисяч гривень вже реально відшкодовано. Решта позовів вказаної категорії перебуває на розгляді судів.
Крім того, під час проведених вивчень встановлено факти проведення закупівель медичних засобів вище ринкових цін, на що органи прокуратури реагували заходами кримінально-правового характеру. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про три кримінальні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), де сума закуплених товарів складає майже 200 тисяч гривень.
Пресслужба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01
Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.
Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56
З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.
20 березня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.