У Чернігові вшанували пам'ять захисників України, загиблих в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави
29 серпня у Чернігові вшанували пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
![](/uploads/27544-m.jpg)
В цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів.
Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, родини загиблих, військовослужбовці та учасники АТО/ООС разом із громадою Чернігівщини взяли участь у Меморіальному заході вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.
Пам'ять героїв вшанували хвилиною мовчання та згадали ім'я кожного сина Сіверщини, який віддав своє життя в боротьбі за вільну і незалежну Україну. Учасники заходу принесли квіти до меморіальних стел загиблим учасникам АТО/ООС та Героям Небесної Сотні, щоб висловити вдячність та повагу, щиро сумуючи разом із родинами, які втратили своїх близьких.
- Сьогодні ми вшановуємо світлу пам'ять героїв, які віддали своє життя за незалежність та суверенітет нашої держави. Президент України Володимир Зеленський своїм Указом визначив 29 серпня - Днем пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. 185 ударів Дзвону пам'яті пролунало сьогодні в Чернігові. 185 кращих синів Сіверського краю загинули, захищаючи Україну, - сказав Андрій Прокопенко. - Низько схиляємо голови в пам'ять про загиблих синів Чернігівщини.
Також сьогодні на кладовищі «Яцево» біля могил воїнів, які загинули під час проведення АТО/ООС, священнослужителі ПЦУ відслужили поминальну літію.
В цей день у сквері ім. М.Попудренка розгорнулася виставка «Сіверщина. Блокпост пам’яті», на якій представлені портрети та особисті речі загиблих захисників України. Експозиція є унікальною, вона не перестає вражати її відвідувачів. Адже в ній – частка життя і подвигу наших земляків.
Символом Дня пам'яті захисників України обрано сонях – це не просто символ історичної мужності українських воїнів, це символ життя України. В цей день кожен може доповнити одяг квіткою соняха пам'яті, тим самим проявити шану та повагу до загиблих героїв.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.