У Чернігові міський Центр ТОВРДМ перейменували
Чернігівський міський Центр туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю перейменували. Тепер це буде комунальний позашкільний заклад освіти «Чернігівський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання» Чернігівської міської ради.
![](/uploads/14201-m.jpg)
Відповідне рішення прийняте на засіданні 55-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання 28 серпня.
Цим же рішенням затверджений Статут комунального позашкільного закладу освіти у новій редакції. Згідно з документом заклад є комплексним позашкільним закладом освіти з туристсько-краєзнавчим та військово-патріотичним напрямками виховання. Тобто там для дітей проводитимуться туристські і краєзнавчі змагання, зльоти, олімпіади, конкурси, огляди, конференції, виставки, експедиції, навчально-тренувальні та оздоровчі табірні збори, походи, екскурсії, змагання з орієнтування.
Заняття з вихованцями здійснюватимуться у позаурочний та позанавчальний час.
До закладу зараховуватимуться вихованці віком від 5 до 18 років. Комплектування гуртків, груп та інших творчих об'єднань здійснюється у період з 1 до 15 вересня. Гуртки закладу класифікуються за трьома рівнями: початковий, основний та вищий.
Приймання вихованців до закладу здійснюється за їх бажанням та на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють. Звертатися можна за адресою вул.Захисників України,3-б.
Середня наповнюваність гуртків, груп та інших творчих об'єднань закладу становить 10-15 вихованців. Тривалість одного заняття визначається навчальними планами і програмами з урахуванням психофізіологічного розвитку, допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для учнів:
віком від 5 до 6 років - 30 хвилин;
віком від 6 до 7 років - 35 хвилин;
старшого віку - 45 хвилин.
У період канікул заклад організовує поза розкладом і за окремим планом різноманітну масову роботу з вихованцями, надаючи їм усі наявні можливості для повноцінного оздоровлення, дозвілля і відпочинку, з повним або змінним складом вихованців на туристсько-оздоровчих базах, у таборах, походах, експедиціях, змаганнях, табірних та навчально-тренувальних зборах тощо.
Під час навчання у закладі учню, який склав кваліфікаційні іспити або виконав відповідні нормативи, в установленому порядку може видаватися свідоцтво (посвідчення) про присвоєння звання, розряду, категорії.
Серед основних завдань закладу: вдосконалення фізичного розвитку, організація дозвілля, профілактика бездоглядності й правопорушень, виховання свідомого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих, формування здорового способу життя вихованців.
Варто зазначити, що прийняття даного рішення не потребує додаткових витрат з місцевого бюджету та дозволить створити оптимальні умови для надання якісних освітніх послуг, підвищити ефективність заходів щодо розвитку галузі позашкільної освіти в громаді та максимально задовольнити освітні потреби громадян.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.