Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 липня, 08:24:30

Чернігівські митники передали історичні цінності до музеїв та бібліотек

01.10.2012   13:45

28 вересня у приміщенні Чернігівської митниці відбулась урочиста подія. Начальник митниці Олександр Іванов передав представникам чернігівських музеїв та обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г.Короленка історичні цінності, що були затримані співробітниками митниці при спробах їх незаконного переміщення через кордон та конфісковані за рішеннями судів в доход держави.

Чернігівські митники передали історичні цінності до музеїв та бібліотек

Чернігівські митники передали історичні цінності до музеїв та бібліотек

Олександр Іванов повідомив присутніх, що співробітники митниці приділяють належну увагу недопущенню незаконного переміщення старовинних речей через кордон України. Найчастіше історичні цінності затримують у пунктах пропуску "Нові Яриловичі" та "Горностаївка" на українсько-білоруському кордоні. Сьогодні чернігівські митники поповнили колекції п'яти українських музеїв та однієї бібліотеки. Всього передано 35 предметів старовини на загальну суму 11 388 гривень. 

Відповідно до рішення Міжвідомчої ради з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей старовинні речі, що визнані історичними цінностями передали до:
Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів-Стародавній" - іконку з металу, стулку складну, старовинний самовар, монети СРСР, Російської імперії, 5 статуеток та патефон;
Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського - монету номіналом "3 копійки сріблом" 1844 р.;
Чернігівського обласного художнього музею - статуетку "Танцююча пара" ХІХ ст. Німеччина;
Чернігівської обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г.Короленка - 8 видань ІХХ - ХХ століття;
Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої вітчизняної війни 1941-1945рр" саперну лопатку зразка 1909 року (Російська імперія, 1917р.), три ордени "Красной Звезды", ордени "Знак почета" та "Трудовое Красное Знамя";
Національного науково-дослідного реставраційного центру України швейну машинку в дерев`яному корпусі з кришкою, вироблену у Німеччині  наприкінці ХІХ - початку ХХ століття.

Присутні на заході завідувач відділом музейної та науково-фондової роботи Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів-Стародавній" Ольга Травкіна та старший науковий співробітник Чернігівського обласного художнього музею Олена Ісаченко подякували за передані музеям предмети старовини і запросили митників та присутніх на заході журналістів відвідати майбутні експозиції. Від імені керівника заповідника "Чернігів-Стародавній" Ольга Травкіна подарувала колективу митниці книгу про історичні пам'ятки Чернігівщини, видану науковим колективом Заповідника.  Головний бібліотекар Чернігівської обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г.Короленка Світлана Шевченко розповіла, що передані бібліотеці книги гідно поповнять її наукові фонди.

Раніше, у травні цього року, Чернігівською митницею вже було передано до музейних та релігійних закладів 566 предметів старовини на суму понад 111 тисяч гривень.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник»

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник» 17:59

Перші обласні змагання з компакт-спортингу серед лісівників, мисливців та спортсменів під назвою «Влучний лісівник» відбулися на базі тиру «Десна» неподалік Чернігова.

Де можна вакцинуватися у Чернігові. Адреси та час роботи центрів вакцинації 17:50

У чернігівських тимчасових пунктах масової вакцинації населення проти Covid-19 будуть використовуватися вакцини Pfizer та Moderna.

Кордон за минулий тиждень

Кордон за минулий тиждень 17:42

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19 17:34

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 липня в області не зафіксовано нових випадків захворювання COVID-19.

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу 17:29

На території Новгород-Сіверської окружної прокуратури КСЛП «Агролісгосп», у порушення вимог Лісового кодексу України не забезпечено охорону і збереження лісового фонду на підвідомчій території (Коропська ОТГ). Внаслідок чого було допущено самовільну рубку лісу невстановленими особами, сума завданих збитків склала 75 тис грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини