У Чернігові "спальний" район оголосив безстрокову акцію проти будівництва АГЗ
Мешканці великого "спального" мікрорайону Масани в Чернігові оголосили безстрокову акцію протесту проти будівництва біля житлових багатоповерхівок автомобільного газозаправного пункту (АГЗП).
"Ми хочемо оголосити про те, що відсьогодні починаємо безстрокову акцію протесту, доки не отримаємо від міської влади відповіді на наші запитання і доки з нами не налагодять діалог, тобто, не дослухаються до думки громадськості", - пояснила одна з організаторів акції, юристка Катерина Данькова.
За її словами, небайдужі активісти, сьогодні їх зібралося близько 100 чоловік, готові поставити поруч із будівельним майданчиком намет і не допускати продовження там робіт.
Данькова повідомила, що міська влада поки що не відреагувала на першу акцію протесту на Масанах, яка відбулася 17 липня, на майже 900 зібраних в мікрорайоні й переданих міському голові підписів, а також підписану за три дні електронну петицію проти будівництва небезпечного об’єкта в самісінькому центрі мікрорайону.
Читайте також: Нелегальні АГЗП не заплатили до бюджету Києва 140 мільйонів
На мітингу було обрано активістів, які підуть розмовляти до міського голови, та продовжено збір підписів.
За проєктом, АГЗП планується спорудити буквально на зупинці громадського транспорту, поруч із зеленою зоною - невеликим сосновим ліском, напроти найбільшого в мікрорайоні супермаркета та дитячого майданчика й за кількадесят метрів від житлових будинків. Фахівці кажуть, що цим порушується низка існуючих нормативів.
Попри протести чернігівців, минулого тижня на відведеному під АГЗП майданчику почалися будівельні роботи. Жителі району - переважно, жінки та діти, не пустили на його територію автомобіль-бетонозмішувач, перекривши йому шлях. Підрядник пообіцяв людям, що призупинить роботи, доки не розбереться із замовником (КП "Паркування і ринок" Чернігівської міської ради) в питанні законності спорудження цього об’єкту.
https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3071016-u-cernigovi-spalnij-rajon-ogolosiv-bezstrokovu-akciu-proti-budivnictva-agz.html
Останні новини Чернігівщини
Увага! Погіршення погодних умов! 18:25
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області попереджає водіїв про значне погіршення погодних умов 7-11 січня 2026 року, що вплине на обстановку на дорогах.
Чернігівський онкоцентр отримав гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів 17:19
Засоби гігієни, дезінфекційні та лікарські засоби, а також медичні витратні матеріали передали сьогодні Чернігівському медичному центру сучасної онкології представники Благодійного фонду «Help-Ua». Таку гуманітарну допомогу заклад отримує не вперше.
У Прилуцькій лікарні триває ремонт відділення реабілітації за кошти Enabel 17:18
У реабілітаційному відділенні Прилуцької центральної міської лікарні триває ремонт за кошти Бельгійського агентства з міжнародного співробітництва Enabel.
Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 92 тисячі гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 13:15
В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».
Інклюзія в дії: ресурсні простори Сновського ліцею 12:45
У закладах освіти області послідовно впроваджуються заходи для розвитку інклюзивного середовища та надання психолого-педагогічної підтримки.