В Чернігові відкрився інклюзивний креативний хаб
Проект «Креативний хаб «Зачарована Десна» запрацював на базі громадської організації «Голос батьків» за підтримки Українського культурного фонду.
![](/uploads/27226-m.jpg)
Його мета – допомогти в реалізації культурних потреб молоді та людей з інвалідністю старшого віку. Про це чернігівські журналісти дізналися, коли відвідали офіс ГО «Голос батьків», де познайомилися та поспілкувалися з організаторами та учасниками проекту.
- Креативний хаб «Зачарована Десна» - це новий культурний проект, який, ми сподіваємося, об'єднає творчі особистості Чернігівщини, в тому числі - митців з інвалідністю, - наголошує голова правління ГО «Голос батьків» Ольга Дей. – Різноманітні творчі майстер-класи допоможуть учасникам розвинути креативне мислення, знайти нові ідеї та натхнення, дадуть поштовх до самореалізації. Загалом творчі заняття дуже позитивно вливають на душевний стан людей з інвалідністю. Вони не лише розкривають нові грані особистості, набувають нові навички, друзів, а й смисл життя. Зростає їх самооцінка, вони відчувають себе повноцінними учасниками життя громади, міста.
За словами Ольги Дей, у рамках проекту вже почалися майстер-класи з вокалу, музичного мистецтва, живопису, театрального мистецтва. Творчі люди з інвалідністю відвідають екскурсії на байдарках і проведуть творчий фестиваль у форматі резиденцій на природі. Вони підготують декілька концертів за участю музикантів, артистів і танцівників з інвалідністю, а також виставки-ярмарки своїх декоративних виробів і картин.
Проект «Креативний хаб «Зачарована Десна» ставить такі завдання:
- безбар’єрний доступ людей з різними фізичними обмеженнями до культурного середовища;
- надати новий рівень знань та досвід для розвитку творчого потенціалу;
- згуртувати творчі особистості для створення унікального продукту;
- популяризувати процес інклюзії в суспільстві;
- формувати толерантне ставлення до митців з інвалідністю;
- дати поштовх розвитку культурних і туристичних ініціатив у регіоні.
- Наша першочергова мета - розкрити творчий та креативний потенціал митців з інвалідністю, - розповідає виконавча директорка ГО «Голос батьків» Любов Карасьова. – На сьогодні можливість для їх творчої реалізації існує лише в окремих секторах культури. Ми хочемо зняти ці обмеження та об’єднати різні спільноти, знайти однодумців для співпраці й «культурно-мистецького прориву». Запрошуємо творчих людей з інвалідністю до участі у нашому фестивалі, що триватиме з 3 до 12 серпня 2020 року на березі річки Снов біля с. Снов'янка.
Під час прес-туру представники ЗМІ дізналися, що проект прагне залучити й згуртувати людей з інвалідністю різних нозологій і різного віку – від 14 до 60 років. Такого в нашій області ще точно не було! На цьому наголошує координатор і ідейний натхненник проекту Сергій Усович. За його словами, така ідея народилася в нього після знайомства з концепцією фестивалю Burning Man (в перекладі з англ.: людина, що палає) – одним з найбільш популярних і креативних заходів у США. Там панує унікальна атмосфера єдності, творчості без обмежень, взаємної допомоги та самовираження. Це формує нову еліту, сприяє появі інноваційних рішень, дарує натхнення.
- Цей фестиваль відвідують топ-менеджери світових брендів, таких як Google, Tesla, facebook, ця атмосфера надихає, заряджає креативними ідеями, - розповідає Сергій Усович. - Наш фестиваль враховує традиції Чернігівщини, культурні особливості нашого народу. Ми спираємося на спадщину нашого славетного земляка О. Довженка й ставимо на меті формувати в суспільстві толерантне ставлення до митців з інвалідністю; залучати та об’єднувати педагогів для виховання та формування творчої еліти української нації.
Тож креативний хаб у Чернігові вже запрацював! Різноманітні творчі майстер-класи вже проводяться на базі ГО «Голос батьків». Хто готовий долучитися в якості учасника, наставника чи волонтера, телефонуйте безпосередньо в ГО «Голос батьків» за ном.: 097-533-30-26 (Любов Карасьова). Основний захід у рамках проекту – фестиваль у форматі наметового містечка – нагадуємо, проходитиме 3 - 12 серпня на березі річки Снов. Дістатися туди можна буде автобусом, який виділяє міська влада.
Додаткова інформація:
ГО «Голос батьків» наразі має під опікою понад 80 сімей. Завдяки проекту «Бюджет участі» ЧМР на базі організації працює група денного догляду, яку відвідують 44 хлопців і дівчат різного віку. Група працює з 10-00 до 17-00 год. Тут з особливими дітьми працюють педагоги, вихователі, психолог, медпрацівник, а допомагають волонтери з числа батьків.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.