Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 березня, 06:36:46

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся з аграріями Чернігівського району

08.07.2020   12:09Агенцiя

7 липня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із народними депутатами України Олегом Семінським та Сергієм Гривком, головою Чернігівської РДА Сергієм Журманом та головою райради Олександром Ларченком зустрівся з представниками аграрного сектору Чернігівського району.

- Чернігівський район - з найбільших в області. Аграрний комплекс посідає одне з провідних місць в економічному житті району. Працюють 52 сільськогосподарські підприємства та 44 фермерські господарства, які вирощують зернові, зернобобові та інші сільгоспкультури, займаються виробництвом крохмалю, продукції тваринництва, зокрема молока та м’яса великої рогатої худоби тощо, - поінформував Андрій Прокопенко.

За словами голови ОДА, розмова вийшла насиченою та конструктивною. Обговорили нагальні питання, які викликають найбільше занепокоєння агровиробників та з перших вуст почули думки на ту чи іншу проблематику.

Серед ключових питань, озвучених аграріями:

Перше - необхідність відновлення роботи профільного Міністерства.

Як відомо, Президент України вже прийняв рішення щодо відновлення роботи Міністерства аграрної політики. Залишилось врегулювати певні організаційні питання.

Друге - необхідність довгострокової програми розвитку агропромислового комплексу. Часті зміни правил на ринку і невизначеність відлякує агровиробників інвестувати в розширення бізнесу.

- Є потреба розробити доступну та зрозумілу формулу державних дотацій, максимально спростити доступ до участі в програмах підтримки сільгоспвиробників та фермерів, - зауважив Андрій Прокопенко.

Принагідно порушили питання розвитку картоплярства. В цьому напрямку у області значний потенціал. Було досягнуто домовленості, що це стане темою для окремої ґрунтовної розмови.

Серед іншого, аграрії нарікають на недосконалість системи профтехосвіти і брак професійних кадрів. Рівень і якість знань випускників профтехучилищ бажають кращого. За словами підприємців, роботодавець змушений навчати молодих спеціалістів з нуля.

На наступному тижні в ОДА заплановано провести робочу нараду з директорами закладів профтехосвіти. Голова ОДА запросив представників бізнесу долучитися до обговорення.

Вчергове підняли тему дорогої вартості приєднання до електромережі. Це комплексна проблема, яка стосується усіх галузей і гальмує розвиток бізнесу.

- Усі підняті теми стануть предметом детального опрацювання та підготовки нормативних та законодавчих пропозицій, - запевнив аграріїв Андрій Прокопенко.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Координація гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство: підсумки засідання робочої групи 10:22

26 лютого під головуванням директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у Чернігівській області. Учасники говорили про напрями захисту постраждалих осіб в умовах воєнного стану та плани дій на поточний рік.

«До роковин вторгнення: 36 днів окупації Тупичева» 09:18

«У вас не оккупация - у вас спецоперация с восстановления мира. …Через пару-тройку дней ми возьмем Чернигов, тогда ми вам тут все наладим», - це говорили російські військові у Тупичеві на Чернігівщині – селі, яке 36 днів було в окупації.

Виплата одноразової грошової допомоги дітям-сиротам з-поміж випускників навчальних закладів: прокурорами заявлено позови 09:12

Захист прав та інтересів дітей є безумовним пріоритетом у роботі органів Чернігівської обласної прокуратури.

Загроза повені і безпекова ситуація: на Новгород-Сіверщині працював Дмитро Синенко 08:52

У Новгород-Сіверському районі сьогодні перебував заступник голови ОДА Дмитро Синенко. Він, зокрема, провів засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС.

27 лютого: цей день в Україні і світі

27 лютого: цей день в Україні і світі 08:50

День 1465 Російська агресія - Day 1465 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини