Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 16:56:47

Чернігів: у дитячий садок №23 тепер зараховуватимуть не тільки дітей з вадами зору

26.06.2020   09:57Агенцiя

Депутати на засіданні 54-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання прийняли рішення щодо зміни назви Чернігівського дошкільного навчального закладу №23 для дітей з вадами зору Чернігівської міської ради Чернігівської області на комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти №23 Чернігівської міської ради».

Тобто тепер це буде заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу. Розрахований він для дітей віком від одного до шести (семи) років. У складі цього комунального закладу можуть бути групи загального розвитку, спеціальні, інклюзивні, в яких забезпечуватиметься дошкільна освіта з урахуванням стану здоров’я дітей, їх розумового, психологічного, фізичного розвитку.

КЗ ЗДО №23 Чернігівської міської ради розташований по проспекту Миру, 29-А та розрахований на 8 груп.

Прийняття такого рішення дасть можливість реалізувати принцип доступності здобуття дошкільної освіти та вирішить питання забезпечення конституційного права дитини, визначене ст.53 Конституції України. Також не потребує додаткових витрат з місцевого бюджету та дозволить створити оптимальні умови для надання якісних освітніх послуг, підвищити ефективність заходів щодо розвитку галузі освіти в громаді та максимально задовольнити освітні потреби громадян. Змішана структура закладу дошкільної освіти дозволить організувати групи загальноосвітнього та компенсуючого типу, задовольняючи освітні потреби більшої кількості мешканців міста.

Існуюча мережа закладів дошкільної освіти сформована з урахуванням потреб громадян. В кожному мікрорайоні міста існують заклади дошкільної освіти, які також можуть приймати на виховання дітей з особливими освітніми потребами.

Цим же рішенням міської ради затверджений Статут комунального закладу «Заклад дошкільної освіти №23 Чернігівської міської ради» в новій редакції.

У документі, зокрема, зазначено, що у цьому закладі можуть функціонувати чергові групи в ранкові та вечірні години, групи загального розвитку, спеціальні групи для дітей з вадами зору.

Наповнюваність груп у дитсадку орієнтовно становитиме:

    для дітей віком від одного до трьох років – до 15 осіб;
    для дітей віком від трьох до шести (семи) років – до 20 осіб;
    різновікові – до 15 осіб;
    в оздоровчий період – до 15 осіб;
    в інклюзивних групах – не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами;
    в спеціальних групах для дітей з вадами зору - 10 осіб.

Для прийому дітей до спеціальних груп, а також для прийому дітей в інклюзивні групи, крім загальновстановлених документів, додатково треба надати висновок Інклюзивно-ресурсного центру, довідку територіального лікувально-профілактичного закладу, направлення місцевого органу управління освітою та індивідуальну програму реабілітації для дітей з інвалідністю.

Порядок зарахування дітей до спеціальних груп регулюється Порядком комплектування дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України від 27.03.2006 № 240/165.

При обговоренні цього питання чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що при зарахуванні дітей до цього дошкільного закладу освіти однозначно пріоритет буде у дітей з вадами зору, і тільки після того, коли залишатимуться вільні місця, зараховуватимуть дітей інших категорій.

Депутати міської ради під час дискусії, зокрема, пропонували, якщо є така потреба, створювати більше таких інклюзивних груп, саме в різних дитячих садочках і у різних мікрорайонах міста.

На це міський голова відповів, що зазвичай люди насправді не розуміють реального стану людей з вадами зору.

- Людина в середньому сприймає людей з вадами зору як таких, які гірше або краще бачать, а саме стосовно відстані. Насправді ж це повна гама та велика специфіка відхилень по зору. І ці відхилення іноді зовсім не співвідносяться зі слабим зором у нашому розумінні. Хвороби ці різні, тому у цьому питанні є багато різних нюансів. У цьому садочку кімнати спеціально обладнані для таких дітей, також є відповідні дидактичні матеріали, зокрема, спеціальні стенди, підручники зі спеціальним шрифтом. Створювати такі групи у інших дитсадках технічно дуже складно, - зауважив Владислав Атрошенко. – Наразі цей заклад недоукомплектований, тобто є можливість дорозмістити там дітей. Для цього і змінюються назва і статут закладу. При цьому, що важливо, лишається порядок зарахування особливих дітей до спеціальних груп.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.