Шлюбний договір: скільки мешканців Чернігівщини уклали цю угоду?
Рано чи пізно у закоханих виникає бажання офіційно засвідчити свої стосунки. Кожна пара індивідуально визначає та врегульовує спільне життя, створюючи свої сімейні правила та традиції. Є пари, які регулюють майнові відносини між подружжям шлюбним договором.
Насправді, уклавши шлюбний договір, особи, що планують одружитися, або вже стали чоловіком та дружиною, мають можливість мінімізувати ризик появи майнових непорозумінь, адже цей документ не регулює особисті відносини між подружжям, а визначає правовий режим майна, яке дружина та чоловік використовують у спільному побуті.
До речі, відсоток посвідчених договорів значно нижчий від зареєстрованих шлюбів. Впродовж минулого року нотаріуси засвідчили 155 шлюбних договорів, із них на Полтавщині – 112, на Сумщині – 14 та 29 – на Чернігівщині.
Водночас шлюбів було укладено більше 18 тисяч, зокрема у Полтавській області було укладено понад 8 тисяч, по Сумському регіону – більше 5 тисяч та у Чернігівській області – також понад 5 тисяч.
До особливостей шлюбного договору також можна віднести:
• укладання у письмовій формі та нотаріальне посвідчення;
• регулювання майнових відносин між подружжям, визначення їх майнових прав та обов’язків як подружжя та (або) батьків;
Він визначає:
- правовий режим майна, яке дружина, чоловік передають для використання на спільні потреби сім’ї;
- правовий режим майна подарованого подружжю у зв’язку з реєстрацією шлюбу;
- порядок користування житлом;
- не регулює особисті відносини між подружжям та дітьми;
- не зменшує обсягу прав дитини;
- не ставить одного з подружжя у надзвичайно невигідне матеріальне становище;
- за договором не може передаватися у власність одному з подружжя нерухоме майно та інше майно, право на яке підлягає державній реєстрації;
- може бути встановлено загальний строк дії договору, строки тривалості окремих прав та обов’язків, а також може бути встановлена чинність договору або окремих його умов і після припинення шлюбу.
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).