Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 14 серпня, 10:55:23

Держпродспоживслужба Чернігівщини розширює можливості щодо проведення лабораторних досліджень на предмет фальсифікації молочної продукції

12.06.2020   10:43Агенцiя

Сучасний ринок пропонує споживачеві широкий вибір вітчизняних та імпортних продовольчих товарів. Значне розширення асортименту не обходиться без випуску підробок.

Частіше всього фальсифікуються молочні продукти. Щоб знизити собівартість товару, деякі виробники замінюють молочні жири рослинними. Для виявлення подібних випадків використовують визначення жирнокислотного складу жиру, що міститься в продукті, з подальшим його порівнянням зі стандартним складом.

Спеціалістами Чернігівської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, акредитованої в системі  ISO/IEC 17025:2017, впроваджена  методика газохроматографічного визначення жирнокислотного складу жирів та жировмісних продуктів тваринного та рослинного походження.

Було проведено запуск в роботу та калібрування по американським зразкам виробництва фірми «Restek» газохроматографічного комплексу на базі Кристал 5000.2. За допомогою даного обладнання є можливість проводити по існуючим стандартам визначення складу тваринних жирів (масло вершкове, сухе молоко та ін.) та рослинних жирів (рослинні олії, маргарини та ін.) методом газової хроматографії.

Зі слів начальника головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрія Павлішена, найближчим часом планується підключення та запуск автоматичного дозатора ДАЖ-2М, за допомогою якого, також можливо працювати з великою кількістю проб в автоматичному режимі. Це дасть можливість поліпшити відтворюваність результатів та виключення людського фактору при введенні проби.

Останні новини Чернігівщини

Землевпорядники Чернігівщини оцифрували понад 9,8 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель у першому півріччі 2026 року 16:54

Упродовж січня – червня 2026 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області перевели в електронну форму понад 9,8 тис. документацій Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.

Від маленької сауни-бочки до сучасного комплексу відпочинку 16:33

Саме такий шлях пройшла родина Макаренків із села Хотинівка на Ніжинщині. Масштабувати бізнес Олегу та Юлії допомогли грантові програми, зокрема «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» від служби зайнятості.

За матеріалами СБУ 7 років ув’язнення отримав один з учасників каналу втечі ухилянтів за кордон 16:11

За доказовою базою Служби безпеки заочно засуджено до 7 років позбавлення волі одного з учасників каналу незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.

Ремонт укриття і термомодернізація ліцею: як громади Ніжинщини готуються до нового навчального року 15:43

Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.

Хотіла купити запчастини до авто, натомість втратила 15 тисяч гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв на інтернет-майданчиках 15:21

Шахраї часто розміщують на інтернет-платформах фейкові оголошення про продаж різних товарів та переконують покупців робити передоплату. Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними під час здійснення покупок у інтернет-магазинах та сплачувати за товар виключно після його отримання й перевірки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини