Проблема домашнього насильства: куди звертатися?
У Чернігові в період карантину різкого зростання рівня насильства в сім’ях статистика поліції та соціальних служб не зафіксувала.

Зокрема, до Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з початку карантину (за березень, квітень і початок травня) надійшло 35 повідомлень з приводу насильства або виникнення його реальної загрози в сім’ях.
Насильство підтверджено в 1 випадку. Для порівняння: за співставний період до карантину (січень, лютий, березень) отримано 39 таких повідомлень (підтверджено 4).
Такі цифри прозвучали 19 травня на нараді з питань профілактики і протидії насильству в сім’ї, яка була проведена в Чернігівській міській раді секретарем міської ради Наталією Хольченковою за участю представників відділу превенції Чернігівського відділу національної поліції, міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, Служби у справах дітей Деснянської районної в м. Чернігові ради та відділу у справах сім’ї та молоді Управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради.
При цьому представники всіх суб'єктів соціальної роботи відзначили: загрозливих цифр або фактажу в нас наразі, на щастя, нема. Приблизно 90% звернень - конфлікти у п'яному вигляді, які до відвертих насильницьких дій не призвели. Приблизно третина пов'язана з особами, які вже тривалий час відомі соціальним службам як такі, що ведуть антисоціальний спосіб життя. З такими родинами працюють, намагаючись скоригувати поведінку, надати юридичну, соціально-психологічну, організаційну та інші види допомоги. Іноді вплинути на ситуацію вдається.
У місті є системна конструктивна взаємодія соціальних служб і поліції, в міській поліції створена і працює спецільна мобільна група з реагування на домашнє насильство. Також у місті є центр соціально-психологічної допомоги, де люди (в тому числі жінки з дітьми, які зазнали домашнього насильства) можуть знайти притулок на період до трьох місяців у разі такої необхідності.
Разом з тим, проблема домашнього насильства залишається. Тому доцільно нагадати телефони, за якими в таких випадках можна звернутися:
Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації - (0462) 674-514;
Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради – (0462) 774-134;
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини – +38 (063) 140 63 47;
Поліція – 102.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.