Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 13:33:30

За три місяці цього року на Чернігівщині зафіксовано майже 400 порушень правил рибальства

30.04.2020   09:50Агенцiя

Стан промислового лову риби у водоймах області, а також проведені заходи щодо захисту та збереження водних біоресурсів обговорили 29 квітня в облдержадміністрації. Нараду провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Так, на стан популяції водних біоресурсів негативно впливає низка факторів. Зокрема, бездощів’я восени минулого року та навесні поточного, безсніжна зима. У результаті — відсутність паводків, що мали б сприяти нормальному відтворенню більшості видів риби.

Ще один фактор — невідповідність обсягів вилову та відтворення водних біоресурсів: користувачі заселяють водойми одними видами водних біоресурсів, а отримують ліміти на вилучення зовсім інших (ліміти та визначення прогнозу допустимого вилову для нашої області здійснює Інститут рибного господарства НААН України на підставі наукового обґрунтування).

Також, попри діючі заборони («сезон тиші», весняно-літню заборону на вилов водних біоресурсів, карантинні обмеження у зв’язку із поширенням захворювання на COVID-19 тощо), в області фіксуються непоодинокі факти браконьєрства.

Як повідомив начальник Управління Державного агентства рибного господарства в області Микола Каленюк, лише за перший квартал цього року викрито 389 порушень правил рибальства, серед яких — лов риби забороненими знаряддями, незаконний продаж водних біоресурсів, зберігання та збут заборонених знарядь лову. На порушників накладено штрафи на понад 40 тисяч гривень. Збитки сягають майже 90 тисяч. Вилучено 617 заборонених знарядь лову, півтори тисячі кілограмів водних біоресурсів. У результаті маємо 8 кримінальних справ.

До слова, у 2019 році зафіксовано майже 1,6 тисячі порушень правил рибальства, накладено штрафів на загальну суму 213 тисяч гривень.

Варто зазначити, що за кількістю водойм Чернігівщина займає друге місце в Україні. При цьому в рибоохоронному патрулі працює всього 15 інспекторів. Навантаження на одну особу — майже 600 кілометрів річок (2,8 тисячі гектарів водоймищ). Фізично охопити перевірками всю територію просто неможливо. До того ж, не вистачає плав- та інших спецзасобів (квадрокоптерів, тепловізорів) для їх здійснення.

Крім того, проведення перевірок ускладнює й те, що державні інспектори рибоохорони не мають права складати адмінматеріали за порушення правил рибальства на територіях природно-заповідного фонду.

Контроль за ситуацією стосовно браконьєрського вилову риби (зокрема, на територіях природно-заповідного фонду) та охорону водних біоресурсів в області також здійснює екоінспекція. Втім, фахівців тут ще менше, ніж в рибоохороні.

Щодо промислового вилову: на Чернігівщині його здійснюють 7 користувачів, які щороку в середньому вилучають 56 тонн водних біоресурсів. Щоб поновити рибні запаси, вони вселяють короп, товстолоб (щороку 3-4 тисячі екземплярів). Цьогоріч проводили роботи зі встановлення штучних нерестовищ.

У ході наради обговорили й торгівлю рибою. Цей процес контролюється Головним управлінням Держпродспоживслужби в області.

— Захист та збереження водних біоресурсів — справа не тільки контролюючих служб та правоохоронців. До цієї роботи мають активно долучатися громадськість та місцева влада, науковці, екологи. Щоб докорінно змінити ситуацію з обмілінням і низькими запасами водних біоресурсів у водоймах не лише Чернігівщини, потрібні загальнодержавний підхід і законодавчі зміни. Для цього будемо готувати відповідні звернення до Кабміну з чіткими пропозиціями кожної зі сторін, — зазначив Олександр Савченко.
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58

Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».

Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33

Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.

20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39

Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).

Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07

В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини