В області додалися три осередки спалаху коронавірусної інфекції
Відповідні рішення прийняті на засіданні штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, що відбулося 24 квітня під керівництвом заступника голови Чернігівської ОДА Андрія Подорвана.
Отже, осередками спалаху інфекційної хвороби визнані село Журавка Варвинського району (два випадки, один — летальний) та селище Варва (один випадок). Такий статус поновлено і місту Носівка, де виявлено новий випадок захворювання.
Читати також: Оперативна інформація по коронавірусу станом на ранок 24 квітня
Епідеміологи оперативно визначили перше коло контактних осіб. У Журавці їх 22, у Варві — семеро, у Носівці — шестеро. Всі вони надали згоду на самоізоляцію, дотримання якої контролюють працівники Нацполіції. Всім контактним особам проведуть ПЛР-тестування. На сьогодні тривають епідрозслідування.
Окрім визнання осередків спалаху Covid-19, штаб вирішив наступне:
1. Місцевим органам влади (Варвинській та Носівській РДА, Варвинській селищній, Журавській сільській та Носівській міській радам) встановити на територіях населених пунктів особливий режим проведення протиепідемічних заходів.
Журавській сільській раді на в’їздах-виїздах у селі Журавка встановити контрольно-пропускні пункти.
2. Місцевим органам влади спільно з Нацполіцією в області, ДСНС, Управлінням охорони здоров’я, обласним лабораторним центром:
– визначити перелік об’єктів, на яких провести дезінфекцію;
– інформувати населення про визначення меж територій карантину, а також впровадження профілактичних, протиепідемічних та інших заходів.
3. Обласному лабораторному центру спільно з Нацполіцією контролювати перебування на самоізоляції осіб, які визначені контактними.
— Повинні провести повний комплекс заходів задля недопущення поширення інфекції. Особливо актуальним є питання самоізоляції та дотримання усіх карантинних вимог, зважаючи на прийдешні поминальні дні, — наголосив Андрій Подорван.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01
Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.
Катерина Богатирьова здобула бронзу на Austria Open 2026 з тхеквондо 11:49
Нещодавно у австрійському місті Інсбрук відбулись міжнародні рейтингові змагання з олімпійського тхеквондо Austria Open 2026(G1) у яких взяли участь понад 1600 спортсменів з 35 країн світу.
Ворог намагається завербувати українців для реєстрації російських терміналів Starlink. СБУ застерігає: за це передбачена кримінальна відповідальність 11:45
Служба безпеки України активно протидіє спробам рф завербувати українців для незаконної реєстрації систем Starlink.
Поліція Чернігівщини перекрила два канали збуту наркотиків та психотропних речовин 11:43
У рамках масштабної Всеукраїнської спецоперації Нацполіції «Рубікон» поліцейські припинили діяльність двох каналів збуту наркотиків та психотропів на Чернігівщині. Наркоділків затримано у процесуальному порядку. Поліція вилучила розфасовані партії наркотиків та психотропних речовин.
У профтесі в Куликівці відремонтували укриття та перейшли на очне навчання 11:41
У Куликівському професійному аграрному ліцеї провели офіційне відкриття оновленого сховища. Проєкт реалізували спільними зусиллями Латвії, Бельгії, Шотландії і Канади під керівництвом ГО «Всеукраїнська ліга українських жінок».