Громадський бюджет в ОТГ Чернігівщини має низку загроз
«Громадський бюджет в ОТГ Чернігівщини – стан справ і перспективи розвитку» - онлайн-засідання "круглого столу" з такою назвою відбулося 15 квітня на платформі Zoom.

Його учасниками стали експерти громадського бюджету, представники громадськості і влади з Чернігівщини. Під час обговорення вони підбили підсумки реалізації проєкту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей», що спрямований на посилення довіри між жителями громад і владою, підвищення рівня відкритості та прозорості місцевих рад шляхом впровадження громадського бюджету.
Завдяки проєкту у Городнянській, Кіптівській та Носівській ОТГ відбулися низка заходів – тренінги, консультаційні зустрічі із представниками місцевої влади, активістами, марафони з написання заявок на громадський бюджет.
Також громадам надано методичні рекомендації щодо впровадження, розвитку і покращення громадських бюджетів. Координаторка проєкту Анна Ніколенко-Баєва підкреслила, що проєкт можна вважати успішним, оскільки в усіх громадах, які були залучені до участі, відбулося або впровадження громадського бюджету, або у процес партиципації внесено зміни задля його покращення у громаді.
У Кіптівській ОТГ цього року подано 6 проєктів, що стосуються покращення дозвілля молоді, благоустрою публічних просторів громади, поліпшення вуличного освітлення. Усі громадські ініціативи допущені до голосування, однак визначення переможців буде зміщено у часових рамках через карантин у зв'язку з розповсюдженням коронавірусу.
У Носівській ОТГ цього року вже мають реалізувати три проєкти, що стали переможцями торік. У міській раді переконані, що успішні приклади громадського бюджету спонукатимуть жителів громади бути більш активними і долучатися до вирішення місцевих проблем. Попри фінансові труднощі, що характерні наразі для органів місцевого самоврядування, у Носівській громаді мають намір зберігати громадський бюджет.
У Городнянській ОТГ зацікавлені теж у розвитку громадського бюджету і планують реалізувати подані проєкти. Крім того, у міськраді вважають за доцільне більш активно інформувати місцевих жителів, аби вони були краще обізнані з можливостями і процедурами парципаторних процесів у громаді.
На сьогодні громадський бюджет в ОТГ Чернігівщини має низку загроз - низька поінформованість та інертність місцевих жителів у процесах прийняття рішень на локальному рівні, відсутність політичної волі у місцевої влади до якісних змін за участю громадян, надзвичайні ситуації (в тому числі нинішня пандемія, боротьба з якою вимагає додаткових фінансових ресурсів на місцях).
Однак основними є можливості громадського бюджету, насамперед, діалог і співпраця органів влади та місцевих жителів, наголошувалася під час онлайн-засідання "круглого столу".
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.