Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 05:47:44

У Чернігові встановлені нові показники для розрахунку відновної вартості зелених насаджень

16.04.2020   10:10Агенцiя

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 14 квітня ухвалив рішення «Про визначення відновної вартості зелених насаджень для міста Чернігова».

Згідно з цим рішенням, механізм визначення відновної вартості зелених насаджень у місті Чернігові (дерев, кущів, газонів, квітників), що підлягає сплаті при їх видаленні, визначатиметься згідно з Методикою визначення відновної вартості зелених насаджень, затвердженою наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 12 травня 2009 року № 127.

Але встановлюються нові показники для розрахунку відновної вартості зелених насаджень. А саме: вартість створення (посадки) зелених насаджень, вартість утримання дерев та кущів протягом року, коефіцієнти для розрахунку відновної вартості зелених насаджень (коефіцієнт якісного стану дерев, кущів, газонів і квітників, коефіцієнт зонального розподілу території населеного пункту, коефіцієнт функціональної належності газонів).

До цього часу для розрахунку відновної вартості зелених насаджень бралися показники, затверджені рішенням виконкому у 2010 році. У нових показниках враховані суттєве підвищення мінімальної заробітної плати, вартості паливо-мастильних матеріалів, ціни на електроенергію, ціни на посадковий матеріал.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на засіданні виконкому зауважив: якщо треба буде в центральній частині міста видалити здорове дерево, то його відновна вартість тепер становитиме понад 20 тисяч гривень. Крім того, Чернігову потрібно прийняти міську Програму, яка регламентуватиме висадження необхідної кількості зелених насаджень по місту, враховуючи й людські можливості, й часові проміжки.

- Я думаю, що правильно було б садити по 200 дерев щороку. Купувати треба дерева, яким орієнтовно по 5-7 років. Крім того, треба чітко визначити адресну програму на кожний рік. А оновлювати потрібно старі дерева вздовж проїжджої частини вулиць. Якщо ми будемо купувати хоча б п’ятирічне дерево, у нього буде більше шансів вижити. Але це відповідно - ціна. Тому не може бути такого, що нам треба купити якісне п’ятирічне дерево, до прикладу, за 15 тис. грн, а при видаленні дерева відновна вартість становить усього 3 тис. грн. Тобто цим рішенням ми приводимо відновну вартість до відповідних реалій, - прокоментував він. 

Відновну вартість зелених насаджень визначатиме комісія, створена міським управлінням ЖКГ відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 20 лютого 2020 року № 57 "Про порядок видалення зелених насаджень на території міста Чернігова".

Рішення щодо нових показників відновної вартості зелених насаджень є регуляторним актом і перед розглядом на виконкомі проходило регуляторну процедуру. На виконання Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб та їх об’єднань, попередньо цей проект рішення та аналіз регуляторного впливу цього акта, розроблені управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, були оприлюднені на офіційному web-порталі Чернігівської міської ради у розділі «Публічна інформація» (підрозділ «Регуляторна політика»). А повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акта - рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради публікувалося 11 березня у рубриці «Новини». Протягом встановленого строку зауваження і пропозиції від підприємств, установ, організацій та громадян щодо проєкту регуляторного акта до розробника не надходили, - повідомили в управлінні житлово-комунального господарства міськради.

Останні новини Чернігівщини

1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє

День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25

У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.

Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32

Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.

За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11

За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.

“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41

Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини