Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 05:55:07

Аграрне беззаконня: прибережну зону річки Десна збирається засіяти

13.04.2020   11:11Агенцiя

Аграрне беззаконня. Жителі селища Сосниця на Чернігівщині обурені діями агрокомпанії, яка збирається засіяти прибережну зону річки Десна. Це може призвести до екологічного лиха. Чому? З'ясовував Даніїл Снісар.

Зранку у полі на околиці селища Сосниця зібралися пів сотні людей. Місцеві жителі випадково помітили, що на ділянку заїхав трактор і оре землю. Вони вирішили з'ясувати - хто і на якій підставі. Виявилося, у тракториста немає ні техпаспорта, ні будь-яких дозвільних документів. Власники цих паїв віддали землю в оренду агрофірмі.

Володимир Михайлович, житель смт Сосниця:
Ми почали дзвонити один одному. Мені подзвонили - я приїхав. Взагалі був на рибалці за Десною. Людям дали паї. Но люди ж прекрасно розуміють. Йому дали пай на орну землю і пай на випас. Так вони ж знають, що дають на випас. Але ж її будуть орать. Але ж її давали на випас. Не на ор. Оце ми обурюємся. Ми розуміємо, що їм гроші потрібні.

Трактор місцеві заблокували, прив'язавши тросом до стовбура, і викликали поліцію. З'явився тут й представник агрофірми, яка орендує земельну ділянку у власників паїв. Щоправда, жодних документів про сільськогосподарські роботи на місці чоловік надати не зміг.

Олег, власник агрофірми:
Если что то нарушили, где-то есть комиссии - можно писать заявления, будут проверки, мы будем отвечать за это. Могу предоставить все документы. Есть у нас юристы в Киеве, которые этим занимаются.
Громада здесь есть, которая решает, что делать с землей. Паси скот і коси сіно.
За словами чоловіка, тут хочуть вирощувати рослинні культури. Тому й почав зорювати землю. Ця новина місцевих жителів приголомшила. Адже вся земля в радіусі десятків кілометрів - це заливні луги, які чи не щовесни перетворюються в озера. За кількасот метрів протікає Десна.

Андрій Портний, селищний голова Сосниці:
Це все надалі буде впливати на наше здоров'я, на здоров'я наших діток. І ми, чесно кажучи, соснинчани, отут всі згуртувалися. Навпроти двох тижнів такі у нас протистояння відбуваються з цими аграріями, які виконують незаконні дії. Тут потрібна чітка і зрозуміла позиція державних контролюючих органів. В нас є поліція, державна екологічна інспекція, в нас є Держкомзем і є прокуратура: дайте конкретну відповідь, чи можна таку діяльність звершувати? Всі заяви, всі звернення від Сосницької селищної ради надійшли. Кримінальні провадження зареєстровані.

Розорювати заплавні землі заборонено Водним Кодексом України. Окрім того, ділянки в плавнях річок не можна використовувати у садівництві та городництві. Та агропідприємства-орендарі свідомо порушують не лише водний а й земельний кодекс. Так аграрії вже встигли переорати десятки гектарів землі просто біля берегів ще однієї річки - Чепелихи.

Ігор Чорнуха, начальник земельного відділу Сосницької громади:
Бачимо розорені заливні луги. Розорена земельна ділянка, розорений луг. Прибережні смуги я бачу що вони не витримані. І лінія - це прибережна захисна смуга, це мала річка - повинні бути 25 метрів. Вона, бачу, не витримана там. Якщо є наклон вище 3 градусів - кількість збільшується. Тобто, повинно бути 50 метрів.

Місцеві жителі кажуть, діють аграрії щоразу нахабніше. Під виглядом сільськогосподарських робіт навіть пісок незаконно видобувають і вивозять. Що ж до Сосниці - тут вже б'ють на сполох через імовірну екологічну катастрофу - у разі, якщо агрогіганти візьмуться обробляти землю хімдобривами.

Андрій Портний, селищний голова Сосниці:
Внесення агрохімікатів, хімічних добрив - вся ця вода піде в річку. А хочу, нагадати киянам, що в першу чергу, вони пьють воду з Десни. Я зараз звертаюся до президента країни, до голови Верховної Ради - наведіть, будь ласка, порядок під час карантину.

Володимир Михайлович, житель смт Сосниця:
Я розумію цих орендарів. Я розумію тих людей, які здали свої паї. Ті всі хочуть гроші, тому що у нас біднота в країні. Але хай же люди нас поймуть, усіх. 10 людей наживаються, а тисячі - страждають.

Соснинці кажуть, якщо влада їх не почує, готові до рішучіших дій.

https://podrobnosti.ua/2346433-agrarne-bezzakonnja-priberezhnu-zonu-rchki-desna-zbiratsja-zasjati.html

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.