Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 04:53:32

Штрафи за підпали в екосистемах мають зрости в середньому у 20 разів

10.04.2020   09:01Агенцiя

З початку року на Чернігівщині зафіксовано 743 пожежі в природних екологічних системах на більш ніж 2,3 тисячі гектарів. Головні причини їх виникнення — бездумне випалювання сухої рослинності та необережне поводження громадян з вогнем під час відпочинку й проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках.

Як попередити виникнення пожеж, що не лише шкодять довкіллю й здоров’ю людей, а й призводять до значних матеріальних збитків, говорили під час брифінгу в ОДА.

За словами начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС в області Родіона Лігуна, найбільше виникло загорянь сухої рослинності та сміття на відкритих територіях — 730. Ще сталося 5 загорянь покладів торфу та 8 пожеж у лісах. Зокрема, від учора триває ліквідація масштабної пожежі в лісі біля села Сорокошичі Козелецького району на площі близько 140 гектарів.

Представник ДСНС області від усіх рятувальників звернувся до населення із закликом не випалювати сухостій, минулорічне листя та сміття. У разі займання в лісах, посадках та на відкритих територіях – негайно телефонувати за номером «101».

Бути свідомими і відповідальними, дотримуватися правил поведінки в екосистемах закликав і в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Василь Новак. Він нагадав про наслідки пожеж і для природи, і для людини.

Так, пожежі, зокрема, призводять до помітного зниження родючості ґрунту: у вогні вигорають рослинні залишки, гине вся корисна мікрофлора, в тому числі і та, що допомагає рослинам протистояти хворобам. На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, а в деяких випадках — значно довше.

При згоранні рослинних залишків у повітря виділяють шкідливі для здоров’я людини сполуки, що можуть викликати низку захворювань, у тому числі і ракових.

Учасники заходу наголосили про адміністративну та кримінальну відповідальність за випалювання сухої рослинності та спалювання сміття.

Про розміри штрафів нагадав начальник відділу екологічного нагляду поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції в області Олег Федоренко.

За порушення вимог пожежної безпеки у лісах громадяни мають сплатити до 850 гривень, посадові особи — до 1020 гривень.

Карається штрафами і порушення вимог поводження з відходами: для громадян — до 1360 гривень, посадових осіб — до 1700 гривень.

За випалювання будь-якої рослинності та її залишків особа має сплатити штраф від 170 до 340 гривень. Якщо порушником є посадова особа — від 850 до 1190 гривень.

Олег Федоренко зазначив, що цьогоріч Держекоінспекцією в області за самовільне випалювання сухої рослинності до відповідальності притягнуто 17 осіб, накладено штрафів майже на шість тисяч гривень. Такі незначні розміри штрафів не зупиняють паліїв, яких до того ж дуже важко визначити.

Загальна ситуація може змінитися після посилення відповідальності за неправомірні дії. Відповідний законопроєкт уже підтримав Уряд на засіданні 8 квітня.

Так, передбачається збільшити розмір санкцій за самовільне випалювання рослинності або її залишків. Штраф складатиме для громадян від 850 до 6120 гривень, для посадових осіб – від 2040 до 17000 гривень.

За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, максимальний штраф має збільшитися для громадян – до 17000 гривень, для посадових осіб – до 25500 гривень.

Спікери наголосили: головна причина пожеж — людський фактор. Тож дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини