Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:42:33

Виклики та досягнення Ріпкинської громади в реалізації реформ . ВІДЕО

08.04.2020   12:27Агенцiя

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Експерти Центру «Доброчин» та керівництво смт Ріпки розповіли про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

З 2017 року, вже три роки Ріпкинська громада ініціює створення добровільного об’єднання територіальних громад.Аналізуючи перебіг створення, можна відзначити, що громада є потенційно конфліктною ще на процесі створення ОТГ.

4-річний досвід діяльності Чернігівського Центру з розвитку місцевої демократії свідчить про те, що сталий розвиток об'єднаних громад багато в чому залежить від застосування інструментів місцевої демократії та залучення місцевих громадян до процесу вироблення політики та прийняття рішень.

Навіть під час процесу об’єднання, влада та мешканці мають думати над створенням органів управління освітою та забезпеченням рівного доступу до освітніх послуг для всіх мешканців потенційної громади.

Реформа освітньої мережі громади це складний і потенційно конфліктний процес. Узгодження та врахування позицій та інтересів всіх зацікавлених сторін має розпочатись вже зараз, в процесі об’єднання, щоб зменшити ризики виникнення конфліктів після створення ОТГ.
 
Короткі підсумки:
• Проведена інформаційно-роз’яснювальна робота по децентралізаційним процесам, зокрема, і по реформуванню освітніх мереж задля забезпечення освіти належної якості.
• Розуміння необхідності готувати вже зараз програми, по яким буде відразу працювати новостворене ОТГ після виборів. Підготовлена «чернетка» реального стратегічного плану і бачення розвитку територіальної громади.
• Підготовлені та розглянуті варіанти сценаріїв оптимізації освітньої мережі , які дозволять знизити витрати і спрямувати розвиток шкіл на потреби саме Ріпкинської громади. Адже лише так можна забезпечити однаковий доступ до якісної середньої освіти усім жителям громади. Тому важливо розробити стратегічний план розвитку освітньої мережі, із чітким прорахунком спроможності громади її утримувати у майбутньому.
• Підвищено рівень поінфомованості щодо сучасного стану децентралізаційних процесів в регіоні і змін у виборчому законодавстві.
• Акцентувалося, що вже сьогодні потрібно вивчати кращі практики громад Чернігівщини щоб «не наступати на граблі» та налагоджувати контакти з експертами з різних напрямків.

Метою проекту «Діалог для трансформації конфліктів в громадах», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є забезпечення активної участі місцевого населення у впровадженні реформ із використанням механізмів місцевої демократії та медіацію конфліктів.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.