Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 12:03:34

168 полуниць з одного куща

20.09.2012   09:51Агенцiя

Такий урожай одного разу зібрав приватний підприємець з міста Мена Олександр Тищенко, який за сприяння служби зайнятості відкрив власну справу.

- Започаткування бізнесу і вибір виду діяльності для мене було не спонтанне рішення, а добре обмірковане і зважене, до якого я йшов з 2003 року. Тоді я навчався на аграрному факультеті Чернігівського державного інституту економіки та управління. Освіту обирав свідомо - хотів здобути професію, яка буде ближчою до землі, - говорить молодий підприємець.

Саме тоді, під час навчання, Олександру пощастило поїхати на стажування до Англії, де він допомагав вирощувати та доглядати за полуницями різних сортів. Там він і захопився цією справою і вже вдома вирішив самотужки на практиці опанувати методи вирощування полуниць. Згодом за власний кошт Олександр пройшов стажування в Швеції, де доглядав і вирощував квіти, яких було понад 1000 сортів, та Сполучених Штатах Америки - допомагав вирощувати сільськогосподарську продукцію. Працюючи за кордоном, він отримав неоціненний досвід - ознайомився з сучасними методами господарювання та новітніми технологіями вирощування сільгоспкультур. Тоді й майнула думка перетворити захоплення в бізнес.

- Прорахувавши всі ризики і перспективи, вирішив вирощувати саме полуниці. По-перше, попит на них завжди є, по-друге, ця культура не потребує довготривалих грошових вкладень - навесні посадив, влітку зібрав урожай, - розповідає господар.

Закордонний досвід давав йому впевненість у власних силах, але для організації підприємницької діяльності не вистачало стартового капіталу та потрібних для ведення бізнесу знань.

У 2009 році на аматорських засадах Олександр починає вирощувати полуниці. Спочатку для себе та родичів. І лише цьогоріч за сприяння служби зайнятості він відкрив власну справу.

- Перебуваючи на обліку в Менському РЦЗ, спочатку я відвідав семінари з орієнтації на підприємницьку діяльність: "Як розпочати власний бізнес?" та "Від бізнес-ідеї до власної справи", - розповідає Олександр. - Потім пішов на курси цільового призначення "Підприємець - початківець" при Чернігівській філії Національної академії статистики, обліку та аудиту, успішно захистив бізнес-план на тему: "Вирощування і реалізація полуниці великоплідної" і таки став підприємцем!

За кошти, отримані від служби зайнятості на започаткування власної справи, він збудував теплицю з полікорбонату на 600 посадкових місць, що дало змогу вирощувати несезонну продукцію. Нині молодий підприємець має понад 100 сортів полуниці від ранньої, несезонної, крупноплідної до ремонтантної, яка родить цілий рік. Є у нього також ексклюзивні сорти ягід: "білий швед" - полуниці з білою серцевиною, "факел" - нагадують смак малини. Найбільша ягода, яку виростив господар, важила 160 грамів. Ще один його рекорд - на одному кущі дозріло 168 плодів.

 Доглядати за полуницею Олександру допомагають рідні. Робота на городі триває майже цілий рік: весняна посадка, процес вирощування, збір урожаю, підрізання вусів, розсаджування молодої розсади, заміна старих насаджень на нові і… так по колу.

- Проблем зі збутом не маю. Нині попит на полуниці перевищує пропозицію. Я продаю і ягоди, і розсаду. Продукцію збуваю місцевим жителям, а також через Інтернет. На сьогоднішній день вирощування і реалізація полуниць - мій постійний та стабільний заробіток. Планую збільшити "полуничні" площі і, крім того, вирощувати малину, - зазначає підприємець. - Я не боюся працювати на землі, хоча це тяжко, але мені подобається. А якщо робота подобається та ще й прибуток приносить, вона перестає бути важкою.

Тетяна Полтарак, провідний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Менського РЦЗ

http://www.dcz.gov.ua/chg/control/uk/publish/article;jsessionid=E5024424839069EFE52161DC3631E9B1?art_id=19652&cat_id=6676

Останні новини Чернігівщини

За 9 місяців середній розмір лікарняних на Чернігівщині зріс на 17,2%

За 9 місяців середній розмір лікарняних на Чернігівщині зріс на 17,2% 09:14

За підсумками трьох кварталів 2021 року середньоденний розмір допомог від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області за лікарняними листками зріс на 17,2% порівняно з тим же періодом 2020 року і склав 302,14 грн.

У 9% протестованих працівників харчоблоків у закладах освіти Чернігівщини виявили стафілокок

У 9% протестованих працівників харчоблоків у закладах освіти Чернігівщини виявили стафілокок 09:08

11 жовтня регіональні Центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України розпочали раптові перевірки працівників харчоблоків у закладах освіти на носійство золотистого стафілокока.

У Коропі відкрили фітнес-простір і дитячу кімнату

У Коропі відкрили фітнес-простір і дитячу кімнату 09:06

Не так давно 10 активних представниць нашої громади пройшли в рамках Програми DOBRE навчання в Академії жіночого лідерства.

У Чернігові провели

У Чернігові провели "Відкриті уроки футболу" 09:02

21 жовтня на стадіоні "Юність" провели Всеукраїнський фестиваль «Відкриті уроки футболу».

Представники Збройних сил Іраку завітали до 169-го навчального центру «Десна»

Представники Збройних сил Іраку завітали до 169-го навчального центру «Десна» 08:54

169-й навчальний центр «Десна» імені князя Ярослава Мудрого відвідали представники Збройних сил Іраку.