Голова ОДА: Ніжинський аеропорт має серйозні перспективи розвитку
Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 12 березня разом з депутатом обласної ради Сергієм Охоньком провели зустріч з партнером компанії «Авіаплан» Євгеном Трескуновим. Мова йшла про стратегію розбудови багатофункціонального авіаційного транспортного вузла на базі аеродрому «Ніжин».
Стратегія включатиме: аналіз транспортної та аеродромної інфраструктури, потенціал зони обслуговування аеропорту (catchment area), порівняльний аналіз щодо поточних та потенційних конкурентів серед аеропортів у цій зоні обслуговування та план заходів з посилення конкурентоспроможності проєкту, визначення найбільш ефективної ніші ринку та вимог до інфраструктури (пасажирські та вантажні перевезення, ремонти повітряних суден тощо), концепцію розвитку функціональних зон аеропорту та майбутній цільовий генеральний план аеропорту як багатофункціонального авіаційного транспортного вузла.
– Ніжинський аеропорт має серйозні перспективи розвитку як потужного мультимодального вантажного хабу. Має ряд серйозних переваг, зокрема найдовшу та найширшу злітно-посадкову смугу Лівобережної України – 3000 на 60 метрів, відсутність забудови в напрямках злету та посадки, – зазначив Андрій Прокопенко.
Додатковим плюсом є невелика відстань до Києва (нині електричка йде дві години і є потенціал для скорочення цього часу), а також те, що аеродром знаходиться в активній експлуатації. З точки зору логістики – вдале розташування транспортних магістралей. Поблизу дві міжнародні траси Е-101, Е-95 і залізнична колія, що на перспективу дає можливість здійснювати інтермодальні перевезення.
– Наразі тут базується Спеціальний авіаційний загін ДСНС. Рятувальники з нами солідарні – аеропорт має набагато більший потенціал, – говорить голова ОДА.
Розвиток аеродрому був закладений в Стратегії Чернігівської області до 2027 року. Оперативна ціль 2.1: «Розвиток транспортної інфраструктури». Завдання 2.1.2: «Створення умов для відновлення авіаперевезень на міжрегіональних та міжнародних сполученнях».
Вартість проєкту складає 35-50 мільйонів доларів. Це приватні інвестиції.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:20
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
На Чернігівщині викрито лікарку ВЛК, яка за грошову винагороду встановлювала фіктивні діагнози для ухилення від мобілізації 12:19
У межах програми з викриття протиправних дій службових осіб військово-лікарської комісії «Зворотній бік ТЦК та ВЛК» за процесуального керівництва Деснянської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру члену військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП на Чернігівщині за ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).
Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21
Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.
«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09
У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».
Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16
З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.