Профілактика інфекційних захворювань і запровадження системи НАССР були в центрі уваги учасників зустрічей в закладах освіти Городнянського та Бахмацького районів
Спеціалісти Городнянського районного управління Держпродспоживслужби на зустрічі з педагогічним колективом та учнями міського ліцею №2 обговорили методи профілактики захворювань на вірусний гепатит А та ротавірусну інфекцію.
Зокрема, йшлося про шляхи передачі захворювань, в тому числі під час побутових контактів, про клінічні прояви та профілактику хвороб. Акцентувалась увага присутніх на обов’язковому дотриманні санітарних норм і дезінфекційного режиму у закладі, на забезпеченні постійного запасу миючих та дезінфікуючих засобів, застосуванні дезінфекційних засобів, зареєстрованих і дозволених до використання в Україні відповідно до інструкцій, на проведенні гігієнічного навчання та виховання дітей, здійсненні дезінфекційних заходів згідно з додатком 11 ДСанПіН 5.5.2008-01.
У ліцеї розповсюджені листівки-пам’ятки «Профілактика захворювань на вірусний гепатит А» і «Профілактика ротавірусної інфекції», які для ознайомлення розмістили на стендах навчального закладу.
Профілактика виникнення і поширення інфекційних захворювань була також предметом обговорення під час зустрічей фахівців територіального підрозділу Держпродспоживслужби Бахмацького району з представниками загальноосвітніх шкіл і дошкільних навчальних закладів. У школах і дитячих садках пройшли так звані «уроки здоров’я», де особлива увага зверталась на дотримання основних санітарно-гігієнічних вимог.
Працівники харчоблоків отримали рекомендації спеціалістів щодо здійснення належної термічної обробки продуктів харчування та миття посуду. У навчальних і навчально-виховних закладах району розміщені матеріали на відповідну тематику.
Крім того, під час зустрічей з освітянами йшлося про відповідальність, передбачену за невиконання вимог законодавства стосовно запровадження системи аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок.
До речі, у більшості закладів освіти Бахмацького району розробка системи НАССР на харчоблоках практично завершена
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.