Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 03:27:34

Стан водних ресурсів області залежить від консолідації зусиль усіх дотичних структур

13.03.2020   10:26Агенцiя

На цьому наголосив заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко на засіданні обласної комісії з питань управління водними ресурсами та розвитку водного господарства.

Нині як у профільних фахівців, так і громадськості викликає стурбованість сучасний стан річок. Він значною мірою залежить від дотримання земле- та водокористувачами природоохоронного законодавства при здійсненні господарської діяльності на землях водного фонду, у водоохоронній зоні (заплава річки) та в прибережних захисних смугах. Моніторинг Деснянського басейнового управління водних ресурсів свідчить про наявність порушень у даній сфері.

Так, високий рівень сільськогосподарського використання земель призвів до порушення екологічно збалансованого співвідношення між сільськогосподарськими угіддями, лісами та водоймами. Це негативно впливає на стійкість агроландшафтів і зумовлює значне антропогенне навантаження на довкілля в цілому.

Недотримання правил водоохоронного режиму, незаконне розорювання схилів, балок та луків, розорення колишніх сіножатей в заплавах річок, розміщення у річковій долині чи у прилеглих ярах сміттєзвалищ приводить до забруднення річок.

До того ж, за інформацією Державної екологічної інспекції в області, у сільських, селищних та міських радах відсутня проектна документація щодо встановлення меж прибережних захисних смуг поверхневих водних об’єктів.

— У кожній громаді має бути розуміння важливості даного питання. Тільки тоді зможемо уникнути розорювання земель водоохоронних зон та прибережних захисних смуг. Будь-яка діяльність на таких територіях повинна бути законодавчо врегульована. Щоб об’єктивно оцінити ситуацію, потрібно дослідити стан відповідних зон. Важливою є і роз’яснювальна робота на місцях, — зазначив Олександр Савченко.

Не без проблемних моментів і сфера спеціального водокористування. Так, минулого року 22 підприємства-водокористувача Чернігівської області здійснювали забір води без наявності дозволу на спеціальне водокористування. Крім того, суб’єкти, які здійснюють спеціальне водокористування, не дотримуються вказаних вимог у дозволах. Зокрема, перевищують нормативи гранично допустимого скиду забруднюючих речовин зі стічними водами. Минулого року зафіксовано 12 таких підприємств-порушників. Загалом торік Держекоінспекція області провела більше 400 перевірок на предмет дотримання суб’єктами господарювання вимог водного законодавства.

Профільні фахівці зазначають, що дозвіл на спеціальне водокористування оформляється тільки на забір води із заявлених суб’єктом об’єктів. Невраховані водогосподарські споруди залишаються поза контролем та створюють умови до появи безгосподарських артезіанських свердловин.

Комісія також обговорила паспортизацію та оренду водних об’єктів.

За результатами засідання усі дотичні структури та органи місцевого самоврядування отримають відповідні рекомендації.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).