Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 18:24:49

Вертіївська громада розпочала роботу над Стратегією розвитку

06.03.2020   11:50Агенцiя

5 березня у Вертіївській сільській раді відбулося перше засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Вертіївської об’єднаної територіальної громади.

Відкрив засідання Ігор Мороз, Вертіївський сільський голова. «Сьогодні ми розпочинаємо масштабну роботу над плануванням нашого майбутнього – роботу над Стратегією розвитку Вертіївської громади на найближчі сім років. Головне завдання – забезпечити сталий розвиток нашої громади. І зрештою – добробут кожного мешканця», - сказав Ігор Григорович.

Експертну та методичну підтримку в роботі над документом Вертіївській громаді надаватимуть Ірина Кудрик, директорка Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», та Володимир Бойко, експерт з регіонального розвитку Чернігівського РО.

Ірина Кудрик підкреслила, що стратегічне планування – це важливий інструмент для розвитку об’єднаної територіальної громади. «Громаді треба побачити свій завтрашній день і визначити шлях, яким вона до цього «завтра» прийде. Важливою в цьому процесі є участь громадян, чим більше буде почуто думок, тим менше буде політичних коливань та політичного впливу на реалізацію стратегії ОТГ. Вертіївська громада довела готовність працювати над стратегією і сьогодні цей процес стартував», - сказала вона. І додала, що в Чернігівській області за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» стратегічні документи розробили 16 громад.

Володимир Бойко розпочав перше засідання із основних засад стратегічного планування, пояснив етапи роботи над документом, зробив огляд нормативних актів та законів, які стосуються стратегічних планів.

Методика розробки стратегії розвитку передбачає чотири засідання робочої групи під час яких учасники проаналізують сильні та слабкі сторони громади, конкурентоспроможність, загрози та ризики. Окрім того проведуть соціально-економічний аналіз ОТГ та дослідження громадської думки, напрацюють стратегічні цілі, технічні завдання та проектні ідеї.

«Стратегія розвитку допомагає правильно сконцентрувати ресурси, раціонально використовувати територію, інфраструктуру, залучати фінанси і фахівців до реалізації проектів та розвитку території. Ключовим показником для стратегії є соціально-економічний ландшафт території», - підкреслив Володимир Бойко. І додав, що дуже важливо зробити якісний соціально-економічний аналіз діяльності громади, який є об’єктивним показником. Не менш важливим, на його думку, є вимірювання настроїв населення, тобто вивчення громадської думки. В поєднанні ці показники дають ґрунтовні стартові умови для подальшої роботи.

Розробка стратегії розвитку передбачає широке обговорення, залучення до робочої групи депутатів сільської ради, керівників управлінь (відділів) виконкому, галузевих спеціалістів, керівників  або представників громадських організацій та місцевого бізнесу, керівників органів самоорганізації населення, старост тих населених пунктів, які вже приєдналися до Вертіївської ОТГ: Олександра Соломаху (Велика Кошелівка), Сергія Охонька (Мала Кошелівка), Миколу Нікитка (Березанка), Валентину Щербину (Черняхівка), Любов Сацюк (Заньки) Олега Острянка (Дуболугівка).

Організатори, аби залучити до обговорення якомога більше людей, пропонують усім небайдужим долучитися до процесу, писати свої коментарі на сайті сільської ради (web-адреса: (https://vertiivska-gromada.gov.ua/), надсилати листи на електронну адресу (vertievka_rada2@ukr.net), спілкуватися у мережі Фейсбук або подавати традиційні письмові звернення у сільську раду (с. Вертіївка, вул. Миру, 126).

Усі пропозиції узагальнюватимуться та обговорюватимуться під час засідань робочої групи з розробки Стратегії. Форми оприлюднення інформації – будь-які доступні. Це тексти, фотографії, картинки, відео- чи аудіо-посилання. Головне – визначити, якою мешканці Вертіївської ОТГ хочуть бачити свою громаду в найближчі сім років.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Останні новини Чернігівщини

Населення Чернігівської області заборгувало за спожите тепло і гарячу воду понад 244 млн грн

Населення Чернігівської області заборгувало за спожите тепло і гарячу воду понад 244 млн грн 13:30

Попри постійні військові небезпеки і фінансові труднощі, АТ «ОТКЕ» стабільно та надійно забезпечувало жителів 19 територіальних громад послугами, це понад 125 тисяч мешканців.

Переселенці і ветерани війни: що пропонує служба зайнятості 13:15

Продовжуємо інформувати роботодавців, переселенців та ветеранів про можливості та ресурси служби зайнятості. Черговий «круглий стіл» за участю громадян цих категорій, а також представників місцевої влади, служби зайнятості та соціальних партнерів відбувся в Менській міській раді під головуванням директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців 08:37

У рамках державної програми «єВідновлення» компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців.

16 квітня: цей день в Україні і світі

16 квітня: цей день в Україні і світі 08:32

ДЕНЬ 783 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 783 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини