В області відпрацьовується план дій для недопущення можливого поширення коронавірусу
Станом на 16 лютого у світі зареєстровано понад 69 тисяч лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції COVID-19, з них 1 669 — летальні. В Україні подібних захворювань не зафіксовано. Втім, у всій країні, в тому числі й на Чернігівщині, проводяться заходи з протидії поширенню коронавірусу.

Готовність області до епідеміологічної загрози обговорили 17 лютого члени профільного міжвідомчого оперативного штабу. Засідання провів голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко. Він зазначив, що на національному рівні встановлений режим підвищеної готовності для всіх систем цивільного захисту (для мобілізації сил та оцінки існуючих засобів реагування), розроблений відповідний алгоритм дій. Діють тимчасові обмеження та особливі умови для в’їзду в Україну осіб, які перебували у китайській провінції Хубей.
На обласному рівні затверджений План протиепідемічних заходів щодо недопущення занесення та розповсюдження випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом (2019-nCoV), та надання медичної допомоги на території Чернігівщини. Визначені заклади для госпіталізації осіб з підозрою на захворювання — на базі Чернігівської міської лікарні № 2 та обласної дитячої лікарні, а також спеціалізовані бригади екстреної медичної допомоги для надання медичної допомоги особам із виявленою недугою.
За словами директора обласного лабораторного центру МОЗ України Миколи Донця, область спроможна відреагувати на випадок поширення коронавірусу. Для його виявлення вже надійшли три тисячі тест-систем. Найголовніше на сьогодні — подбати про безпеку медичних працівників, які потенційно перші «зустрінуться» із небезпечною хворобою. Лист щодо потреби госпітальних баз у засобах індивідуального захисту до Центру громадського здоров’я МОЗ уже направили.
Крім того, необхідно посилити прикордонний контроль з РФ, де вже випадок коронавірусу зафіксований.
— Усі мають реально оцінювати ситуацію і бути готовими до нових загроз і викликів. Відтак — невідкладно розробити покроковий алгоритм дій щодо недопущення занесення коронавірусу на Чернігівщину та в разі появи його на території області. Хоча розроблятимуть відповідний документ лікарі-епідеміологи, всі учасники штабу мають долучитися до роботи, — наголосив голова ОДА. Він також зауважив, що не слід забувати і про не менш небезпечний грип, епідемічний поріг якого перевищив допустиму норму.
У ході обговорення ситуації з коронавірусом учасники засідання вирішили перепрофілювати міжвідомчий оперативний штаб у протиепідемічну комісію.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.