Упродовж січня 2020 року за вчинення злочинів проти статевої свободи та недоторканості неповнолітніх засуджено 2 осіб
Органами прокуратури області приділяється підвищена увага до розслідування та підтримання обвинувачення у кримінальних провадженнях щодо злочинів проти статевої свободи та недоторканості неповнолітніх.

Завдяки злагодженій роботі ювенальних прокурорів у січні 2020 року забезпечено ухвалення 2 вироків щодо 2 осіб, які обвинувачувались у вчиненні злочинів, пов’язаних з насильством та розбещенням дітей.
Зокрема, одним з районних судів області засуджено 26-річного місцевого жителя, який обвинувачувався у вчиненні сексуального насильства стосовно 15-річної дівчини. За скоєний злочин, який кваліфіковано за ч. 3 ст. 153 КК України, зловмиснику призначено 6 років позбавлення волі.
Іншим судом ухвалено вирок стосовно 51-річного жителя області, раніше судимого за розбещення неповнолітніх, якого засуджено за повторне розбещення трьох дівчат молодшого шкільного віку. За вказані дії, які кваліфіковано органом досудового розслідування за ч. 2 ст. 156 КК України, обвинуваченому призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі.
Обидва засуджених очікуватимуть набрання вироками законної сили під вартою.
Окрім того, у січні 2020 року за безпосередньої участі ювенальних прокурорів Чернігівським апеляційним судом підтверджена законність та обґрунтованість вироку суду першої інстанції, яким 52-річного жителя області засуджено за вчинення розпусних дій щодо 12-річної дівчини.
Судом першої інстанції обвинуваченому за ч. 2 ст. 156 КК України призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі.
За принципової позиції ювенального прокурора в апеляційній інстанції суд не знайшов підстав для задоволення апеляційної скарги сторони захисту, в якій ставилось питання про пом’якшення вироку та застосування до обвинуваченого іспитового строку.
Вказана категорія кримінальних проваджень перебуває на постійному контролі прокуратури області.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині 08:19
З метою захисту інтересів територіальної громади, прокуратура звернулася до суду з заявами про передачу чотирьох гідротехнічних споруд, площею понад 20 тис. м2, у комунальну власність.
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий сканер від благодійників 08:16
Завдяки Благодійній організації La Chaine de l'Espoir Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим сканером експертного класу з кардіонахилом.
Продовжила справу загиблого чоловіка: до лав поліції Чернігівщини доєдналася дружина Героя-захисника Чернігова Дарина Христенок 08:13
Начальник поліції Чернігівщини Іван Іщенко привітав у лавах поліції Чернігівщини Дарину Христенок, дружину полеглого Героя Олексія Христенка, який загинув у 2022 році під час оборони Чернігова від російських загарбників.
Бронза світового рівня: Данило Жасан — призер чемпіонату світу з боксу-2025 у Ліверпулі 08:10
З 4 по 14 вересня у місті Ліверпуль (Велика Британія) проходить чемпіонат світу з боксу World Boxing Championship 2025, який об’єднав 540 найсильніших спортсменів із 66 країн світу.