Наступає період подання річної звітності! Не забудьте подати звіт до 9 лютого
Фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують і подають за себе звіт згідно з додатком 5 (форма № Д5) за звітний період 2019 рік до 09 лютого 2020 року.
У таблиці 1 графа 2 форми № Д5 необхідно обов’язково зазначати код категорії застрахованої особи, а саме:
- ФО - підприємці на загальній системі оподаткування – «5»;
- ФО - підприємці на спрощеній системі оподаткування – «6».
Підприємцями загальної системи оподаткування – в графі 3 «сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації про майновий стан і доходи» відображається сума чистого доходу (прибутку) поділена на кількість місяців, протягом яких суб’єкт перебував на обліку як платник ЄСВ, а саме середньомісячна.
Підприємцями на спрощеній системі оподаткування у вказаній графі зазначається самостійно визначена сума доходу, з якої платник має намір сплатити ЄСВ. Розмір такого доходу має бути не менше мінімальної зарплати (у 2019 році - розмір мінімальної заробітної плати становив 4173 грн.).
Сума доходу, на яку нараховується ЄСВ (графа 4) не повинна перевищувати максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом N 2464, але й бути не менш ніж мінімальний розмір заробітної плати, так як сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (у 2019 році – 918,06 грн.).
Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.