Прилуцькою місцевою прокуратурою доведено у суді винуватість особи, яка здійснювала незаконний видобуток надр
Прилуцькою місцевою прокуратурою в липні 2017 року, на території с. Сухополова Прилуцького району виявлено факт незаконного видобутку корисних копалин місцевого значення, а саме піску.

Відомості про вказане кримінальне правопорушення внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України, як порушення правил використання надр, якщоце створило небезпеку для довкілля.
У ході досудового розслідування встановлено, що мешканець Прилуцького району, без відповідної ліцензії на видобуток надр, гірничого відводу, на земельній ділянці не призначеній для використання надр, з 2014 року по липень 2017 року здійснював незаконний видобуток піску, за допомогою екскаватору.
Загалом правопорушником за вказаний період видобуто понад 3 тис. м. куб., корисних копалин, в подальшому видобутий пісок реалізовувався мешканцям м. Прилуки та Прилуцького району.
Прилуцькою місцевою прокуратурою в червні 2018 року обвинувальний акт, разом із позовною заявою про відшкодування завданих збитків направлено на розгляд Ічнянського районного суду.
Судовий розгляд кримінального провадження тривав понад півтора роки, під час судового засідання допитано понад 20 свідків кримінального правопорушення, досліджено ряд письмових доказів сторони обвинувачення, в тому числі висновки ґрунтознавчої експертизи, згідно якої визначено, що пісок видобуток якого здійснювався належить до корисних копалин місцевого значення.
В свою чергу відповідно до висновку інженерно-екологічної експертизи, внаслідок несанкціонованого видобутку піску державі заподіяно збитки в розмірі 3 мільйони 254 тис. та створено небезпеку для довкілля.
Вина інкримінована правопорушнику, доведена прокурором.
За результатами судового розгляду зловмисника визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення та призначено покарання у виді штрафу у розмірі 6800 грн., стягнено витрати на проведення експертиз на загальну суму понад 28 тис. грн.
Питання стягнення з обвинуваченого завданих збитків кримінальним правопорушення буде вирішуватись Прилуцькою місцевою прокуратурою в межах чинного законодавства.
Крім того, судом конфісковано у власність держави знаряддя вчинення кримінального правопорушення, а саме екскаватор марки «Атлас», який належить обвинуваченому.
Прилуцькою місцевою прокуратурою припинено незаконний видобуток надр на території Прилуцького району, вперше в України до суду направлено обвинувальний акт за вказаною кваліфікацією, та в свою чергу започатковано відповідний прецедент.
Останні новини Чернігівщини
Відновлення роботи велопатрулів. Чернігівська міська рада має прийняти рішення про фінансування цього напрямку 15:45
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 29 травня було погоджено програму забезпечення громадської безпеки та правопорядку на території Чернігова на 2023 рік.
РЛП "Ялівщина" звернувся до Чернігівської міськради для отримання дозволу на знесення аварійних дерев. Питання розглянуть на сесії 15:44
29 травня відбулося засідання погоджувальної ради. Представники депутатських фракцій Чернігівської міської ради ознайомилися з переліком питання, які сформують порядок денний пленарного засідання 32-ї позачергової сесії Чернігівської міської ради VIII скликання, що відбудеться першого червня. До цієї дати вони їх вивчатимуть в депутатських комісіях.
Безпека, робота психологічної служби та функціонування освітньої системи на усіх щаблях: Чернігівщину відвідав Оксен Лісовий 15:40
Вісім різних закладів освіти (садочок, школи, профтех, МАН) в області вчора відвідав Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. На деяких локаціях його супроводжував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» до рф дані про оборону північних рубежів України 15:11
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази на ще одного російського агента, який збирав розвіддані про оборону прикордонних районів Чернігівської області.

Всупереч ПДР: скільки мільйонів гривень було сплачено у 2023 році? 15:01
Сплата штрафу за перевищення швидкості, неправильний маневр чи паркування є законодавчо визначеним покаранням. Проте відповідати за порушення правил дорожнього руху (ПДР), сплачуючи визначені грошові стягнення,поспішає далеко не кожен.