У Національний службі здоров’я позитивно оцінюють підготовку медустанов області до переходу на нову модель фінансування
Алгоритм підготовки медичних закладів Чернігівщини до другого етапу реформування системи охорони здоров’я взяли за зразок ще кілька областей України. Позитивно оцінили напрацьоване у нашій області і фахівці Національної служби здоров’я.

Про це розповіли директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна та директор Департаменту комунікацій цієї служби Тетяна Бойко, які працювали в Чернігівській області 24 січня.
З представниками НСЗУ зустрівся голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.
– Ми обговорили те, чого вдалося досягти, і те, над чим ще маємо працювати. На комунальні некомерційні підприємства вже перетворено 91% спеціалізованих медичних закладів області. З них в електронній системі охорони здоров’я зареєстровані понад 88%, до медичних інформаційних систем підключені понад 93%. До кінця цього місяця всі медзаклади області другої ланки повинні бути готовими укласти контракт на фінансування з НСЗУ. Тримаємо процес під контролем, – зауважив Андрій Прокопенко.
Нова система фінансування медзакладів вторинної ланки стартує з першого квітня. Процес контрактування почнеться вже з 5 лютого.
За розрахунками НСЗУ, понад 90% закладів охорони області отримуватимуть фінансування на рівні нинішнього або й більше. Адже вони готові забезпечити дотримання умов надання конкретних медичних послуг та їх обсяг. При цьому за особливим, підвищеним, тарифом у поточному році оплачуватимуться пріоритетні напрямки: лікування інфарктів та інсультів, пологи та неонатальна допомога, діагностика онкозахворювань на ранніх стадіях.
Проте є в області і медустанови, у яких можуть бути проблеми із формуванням пакету послуг, щоб заключити контракт із НСЗУ. Зокрема, це заклади, які мають не лише суто медичне, а й соціальне навантаження. Оскільки такі проблеми мають місце не лише на Чернігівщині, вирішено шукати їх розв’язання спільними зусиллями, у тому числі й на рівні держави.
Як зазначила директор Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко, трансформація системи відбувається в інтересах пацієнта. Тому важливо, щоб він міг отримати максимальний доступ до медичних послуг як первинного рівня, так і спеціалізованих. А для того людина має укласти договір із сімейним чи дільничним лікарем та, у разі потреби, отримати електронне направлення до спеціаліста. Тільки у цьому випадку «гроші прийдуть за пацієнтом».
Представники НСЗУ, МОЗ та проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я» взяли участь у нараді з підготовки до укладення договорів з НСЗУ, куди були запрошені керівники органів державної влади, місцевого самоврядування області та закладів охорони здоров’я.
Учасників наради було також поінформовано про подальші кроки у трансформації фінансування медичної галузі в Україні.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.