Добрянська громада провела свою першу сесію
Експерти Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» (ULEAD Чернігівський регіональний офіс) вже не перший рік надають методичну та експертну підтримку об’єднаних територіальним громадам Чернігівщини.
Ірина Кудрик, директорка Чернігівського РО, та Олександр Мельник, радник з питань муніципальних фінансів та управління Чернігівського РО, 16 січня відвідали Добрянську об’єднану територіальну громаду. В ході візиту експерти взяли участь у першій сесії, а також обговорили нагальні питання щодо подальшого функціонування громади.
За словами Ірини Кудрик, під час свого створення Добрянська об’єднана територіальна громада пережила багато складних моментів: були і сумніви, і виключення/включення до перспективного плану. Але врешті решт жителі громади сказали своє слово і громада відбулася.
«Сьогодні, 16 січня 2020 року розпочались повноваження голови та депутатів на першій сесії Добрянської селищної ради в чудовій залі прекрасного молодіжного центру громади. Сподіваюсь, посадовці опанують всі складні виклики, які чекають їх в цей непростий рік», - сказала Ірина Кудрик.
Також експерти проконсультували представників громади щодо формування штатного розпису, спецперевірок, подання декларацій в НАЗК, організації роботи старостатів та надання послуг. Експерт з фінансів надав роз’яснення представникам Добрянської ОТГ про основні засади окремого виконання бюджетів об’єднаних сільських рад без переходу на прямі міжбюджетні відносини.
Добрянська об’єднана територіальна громада була створена у 2019 році. До складу громади увійшли Новояриловицька, Горностаївська, Клубівська, Олешнянська сільські ради та Добрянська селищна рада. Центром громади стало селище Добрянка. Перші вибори у громаді відбулися 22 грудня 2019 року. Головою виборці обрали – Володимира Ткаченка.
На території Добрянської громади функціонують промислові підприємства, розташований прикордонний загін, лісгосп та інші. У об’єднаній громаді проживає 5323 мешканців, площа території ОТГ дорівнює 454,95 кв.км.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку ULEAD з Європою / ULEAD with Europe спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами - членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
ULEAD Чернігівський регіональний офіс
Останні новини Чернігівщини
Жінки на «чоловічих» професіях: за кермом громадського транспорту... 10:58
Сьогодні жінка за кермом, у тому числі громадського транспорту, нікого не здивує. Чернігівка Марія Дерев’янко для цього свого часу скористалася ваучером на навчання від служби зайнятості.
Як громада будує своє завтра 10:50
Обговорили соціально-економічний профіль Талалаївської громади, що на Чернігівщині, ознайомилися з результатами соціологічного дослідження, визначили фактори впливу на її розвиток – такий підсумок першого засідання робочої групи.
Як дізнатися, до якого медзакладу передано вашу справу від МСЕК? 10:46
Міністерство охорони здоров’я України впроваджує нову систему оцінювання повсякденного функціонування особи. Це важливий крок у запровадженні прозорих та ефективних підходів до встановлення статусу інвалідності та підтримки людей з порушеннями здоров’я.
Безпека в громадах 24/7: на Чернігівщині запрацювали ще дві поліцейські станції 10:44
У Борзнянській громаді Ніжинського району та у Линовицькій громаді Прилуцького району відтепер розпочали повноцінну роботу поліцейські станції.
Жінки – агенти соціальної згуртованості та відновлення в громадах 10:40
14 січня на базі Національного університету «Чернігівська політехніка» відбувся круглий стіл та презентація результатів дослідження спроможності жінок до соціальної згуртованості й відновлення в громадах.