Лікарням Чернігова дозволили укладати договори з Національною службою здоров’я України
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 20 грудня надав закладам охорони здоров’я міста дозвіл на укладення з Національною службою здоров’я України договорів, вартість яких перевищує 2,5 млн грн.

Мова йде про договори на медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Рішення виконкому стосуються чернігівських дитячих поліклінік №1 і 2 та лікарень № 1,2,3,4, які реорганізовані в комунальні неприбуткові підприємства.
Начальник управління охорони здоров’я міської ради Владислав Кухар пояснив, що метою укладення таких договорів з Національною службою здоров’я України є створення ефективного механізму фінансування надання первинної та вторинної медичної допомоги за рахунок бюджетних коштів.
У разі неукладення таких договорів з НСЗ України фінансування закладу буде покладено на місцевий бюджет.
Раніше, звітуючи про рік роботи, Владислав Кухар зазначав, що медична галузь нашого міста успішно пройшла етап трансформації первинної медичної допомоги. На сьогодні виконані усі необхідні пункти задля того, щоб галузь могла повноцінно працювати у період реформи. Міською владою ухвалені всі рішення необхідні для адміністративної та господарської автономії закладів. Виділені кошти на комп’ютеризацію та обладнання. Також міським бюджетом фінансується міська програма «Здоров’я чернігівців». Усі медичні заклади міста підключені до загальної електронної системи «Охорона здоров’я». Декларації з сімейним лікарем підписали понад 237 тисяч або 86% містян.
Наразі ж продовжується робота щодо трансформації вторинної медичної допомоги, передумовою якої є електронізація системи. Це стосується вузьких фахівців міських поліклінік та стаціонарів. Початок змін у наданні вторинної медичної допомоги розпочнеться з 1 квітня наступного року, повідомила прес-служба Чернігівської міської ради.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).