"Прозорий офіс" на базі Новозаводської районної у м.Чернігові ради вже прийняв майже 47 тисяч відвідувачів
На території Новозаводського району міста Чернігова соціальною підтримкою охоплено 70% населення. Серед них: особи з інвалідністю, постраждалі від наслідків аварії на ЧАЕС, отримувачі житлових субсидій та пільговики, учасники АТО/ООС, внутрішньо переміщені особи та сім’ї з дітьми. Управлінням праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м.Чернігові ради надається 64 види соціальних послуг.

Про це розповіла начальниця управління Ірина Марчук 17 грудня на розширеній нараді у міській раді.
Пільги
За її словами, актуальним на сьогодні є реалізація нового механізму фінансування пільг та житлових субсидій, а саме їх монетизація. Загалом в районі проживає більше 33 тисяч пільговиків, з яких пільгами на оплату житлово-комунальних послуг користуються 5 956 осіб.
До жовтня цього року пільги нараховували підприємства – надавачі послуг, управління, в свою чергу, проводило відшкодування коштів. Новий механізм виплати таких пільг передбачає, що гроші передаються людям, а не підприємствам. Для його запровадження управлінням проведена підготовча робота: звірили та уточнили дані, внесли до Реєстру інформацію про номери мобільних телефонів, зміну тарифів та різновид послуг.
Механізм виплати пільг передбачає два варіанти одержання допомоги: готівкова чи безготівкова форма. Готівкова монетизація – пільговик у одному із 38 уповноважених банків (або через об’єкти Укрпошти) відкриває рахунок, на який щомісяця надходитимуть кошти. Для цього потрібно подати відповідну заяву. Управлінням щомісячно формується реєстр пільговиків, який направляється до банківської установи (або Укрпошти), а потім переказуються кошти для виплати пільг. Після цього пільговик самостійно сплачує за спожиті послуги. Безготівкова – коли АТ «Ощадбанк» автоматично створює обліковий запис одержувача пільг, на який надходять кошти з Міністерства соціальної політики. Потім АТ «Ощадбанк» переказує кошти на рахунки виконавців комунальних послуг. Але не за пропорційним принципом, коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми пільги, а за пріоритетним принципом – коли спочатку проводиться оплата за тепло, воду, газ, тощо.
Отримувачі пільг оплачують спожиті послуги з урахуванням перерахованих сум. Дізнатись про суму коштів перерахованих управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг можливо з смс-повідомлення, яке має відправити пільговику АТ «Ощадбанк», або в особистому кабінеті в «Ощад 24/7».
Житлові субсидії
Влітку житлові субсидії отримували 11895 домогосподарств Новозаводського району. У період опалювального сезону - 13904 сім’ї. За словами Ірини Марчук, усі мешканці мають право вибору – або пільга, або житлова субсидія. В літній період сім’ї вигідніше отримувати пільгу, а в зимовий період – субсидію. Таким правом користується майже тисяча пільговиків.
З початку 2019 року надання житлових субсидій населенню також надається як в готівковій, так і в безготівковій формі. Серед змін: з жовтня поточного року розпорядником коштів є не Міністерство соціальної політики, а безпосередньо управління соціального захисту.
На сьогодні 94% домогосподарств отримують субсидію у готівковій формі, решта – у безготівковій.
Нові види державних соціальних допомог
Як зазначила начальниця управління праці та соцзахисту населення Новозаводської райради, державну соціальну допомогу умовно можна поділити на два блоки: допомога сім’ям з дітьми та допомога особам з інвалідністю.
Загалом за цей рік соціальну підтримку отримали 7067 сімей з дітьми, на загальну суму 80,7 млн грн. Найчастіше до управління звертаються із заявами для отримання допомоги при народженні дитини. Таку допомогу отримали 4305 родин, з яких вперше звернулися 810 сімей.
У 2019 році в Україні запрацювали ще декілька нових видів соціальної допомоги сім’ям. Зокрема, «муніципальна няня». Відшкодування вартості даної послуги є щомісячною адресною компенсаційною виплатою батькам, її розмір становить 1626 грн. Наразі такий вид допомоги отримують вже 76 сімей.
З квітня запроваджений ще один вид допомоги. Багатодітним сім’ям виплачується допомога у розмірі 1700 грн. Наразі її отримали 315 сімей на загальну суму 4,5 млн грн.
Крім того, запроваджена оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною. Патронатній сім’ї виплачуються кошти за послуги патронатного вихователя та на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя. У Новозаводському районі створено дві патронатні сім’ї, в яких з початку року перебувало 5 дітей, і які отримали допомогу - 232 тис.грн.
Державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю отримує 1298 осіб, з них: 539 дітей з інвалідністю.
На даний час в районі проживає 1011 внутрішньо переміщених осіб. З них: 275 пенсіонерів та 70 осіб з інвалідністю, 447 – працездатних осіб, 219 дітей.
Робота щодо санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю, ветеранів війни, чорнобильців проводиться за принципом «гроші ходять за людиною», шляхом укладання трьохсторонніх договорів між управлінням, закладом та громадянином, за його вибором.
За словами Ірини Марчук, ще одним із нововведень є передача функцій щодо фінансування забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (ТЗР) осіб з інвалідністю від Фонду соціального захисту інвалідів до органів соціального захисту. Управління здійснює супровід особи з інвалідністю впродовж усього процесу її забезпечення ТЗР.
«Прозорий офіс»
З травня поточного року управління працює в нових умовах: у приміщенні районної у місті ради відкритий Центр надання соціальних та інших адміністративних послуг у форматі «Прозорий офіс». Центр працює в просторих приміщеннях, обладнаних автоматизованою системою керування чергою, звуковим інформуванням. Забезпечені комфортні умови для відвідувачів з дітьми, осіб з інвалідністю, облаштовано місця для очікування. Обслуговування здійснюється за принципами відкритості, прозорості, оперативності, якості, орієнтації на одержувача послуг.
Як зазначила Ірина Марчук, перевагою надання послуг у такому форматі є те, що в одному приміщенні можна отримати базовий пакет всіх соціальних послуг за різними напрямами. Прийом громадян здійснюється у день звернення. За 6 місяців роботи з різних питань до управління звернулось 46,5 тисяч громадян. Щоденно тут обслуговується понад 500 клієнтів, але ця кількість залежить від сезону. Зокрема, в опалювальний сезон кількість щоденних звернень зростає орієнтовно до 700 осіб.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.