Розпочалася операція "Новорічна ялинка 2020"
Для посиленого контролю, щодо збереження зелених насаджень у святкові дні Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області розпочато проведення щорічної природоохоронної операції «Новорічна ялинка».

У рамках даної операції, в місцях торгівлі та на територіях зростання ялин і сосен, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища спільно з представниками територіальних підрозділів Національної поліції, лісовими господарствами області, громадськими інспекторами з охорони довкілля та представниками засобів масової інформації проводяться посилені заходи державного нагляду (контролю).
Слід зазначити, що відповідно до статті 65 КУпАП, незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 1020 грн., а на посадових осіб – від 2550 до 5100 грн.
За порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, згідно ст. 88-1 КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу від 510 – 1700 грн. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України - тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 грн. до 3655 грн. з конфіскацією.
Окрім штрафу, у разі виявлення зазначених фактів, фахівці Інспекції будуть обраховувати ще й шкоду, заподіяну самовільним порубом. Відповідно до Постанови Кабміну від 23.07.2008 № 665, у грудні-січні потроюється розмір збитків за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року.
Сума збитків, яку доведеться відшкодувати за кожну нелегально зрубану новорічну ялинку, залежатиме від діаметру дерева у корі біля шийки кореня:
до 10 см – 498.45 грн.
від 10,1 до 14 см – 878.22 грн.
від 14,1 до 18 см – 2254,92 грн.
від 18,1 до 22 см – 4628,52 грн.
Також, згідно статті 246 Кримінального кодексу України, кримінальна відповідальність настає, коли розмір шкоди перевищує 19210 грн., або при здійсненні правопорушення у заповідниках, на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду та в інших особливо охоронюваних лісах.
Варто пам’ятати, що кожне новорічне дерево, яке реалізується лісогосподарськими підприємствами Державного агентства лісових ресурсів України обов’язково повинно бути промарковане спеціальним уніфікованим засобом: самоклейною етикеткою або ж пластмасовою биркою-стяжкою. На кожній етикетці або бирці розміщується унікальний номер та відповідний йому штрих код. Ці дані заносяться до Системи електронного обліку деревини, яка містить інформацію про постачальника.
Тому, купуючи хвойне дерево кожен бажаючий може перевірити його походження. Для цього на сайті https://open.ukrforest.com/ або ж у мобільному додатку для Android “yalynka.info” потрібно просто ввести номер із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки. Якщо ж в електронному обліку дана інформація за введеним номером відсутня, це може свідчити про сумнівне походження деревця.
Для інших лісогосподарських підприємств підтверджуючими документами є товаро-транспортна (видаткова) накладна або інші підтверджувальні документи про оплату та придбання новорічних дерев.
У випадку, якщо ялинку або сосну вирощено на власній або орендованій земельній ділянці, документами, що підтверджують законність походження дерева, можуть бути документи на право власності на земельну ділянку або право постійного користування земельною ділянкою та довідка з органу місцевого самоврядування з інформацією про походження лісопродукції.
Державна екологічна інспекція у Чернігівській області звертається до громадян із проханням, у разі виявлення фактів незаконних порубок новорічних красунь, або їх незаконної реалізація повідомляти на телефон «Гарячої лінії» за номером (0462) 67-77-69.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.