Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 02:39:46

Насушив риби стільки, що сушитиме сухарі

11.09.2012   09:59

Прихильники незаконних способів риболовлі вже давно мають звикнути до почуття неспокою.

Особливо у нинішньому році, із суттєвою активізацією діяльності річкового підрозділу міліції Чернігівщини. Адже кількість злочинів проти рідної природи, викритих працівниками лінійного відділення міліції в річковому порту “Чернігів”, давно здолала півсотенний бар’єр і впевнено рухається до сотні.

Причому інтенсивність роботи правоохоронців не зменшилася після завершення операції “Нерест”, як на те, певне, сподівалися браконьєри у своїй переважній більшості. Контроль дотримання законодавства залишається жорстким на всіх водоймах області – від велета Дніпра до невеличких озер. Перший тиждень вересня приніс одразу шість повідомлень про затримання рибалок-браконьєрів. Останній з них – з Ріпкинського району.

Спостереження оперативників тривало кілька годин, але завершилося очікуваним результатом: зловмисник вийшов на воду. Правоохоронці востаннє уточнили деталі процесу його затримання та причаїлися. Між тим чолов’яга продовжував одну за одною витягати сітки з багатим уловом: щуки, плоскирки, краснопірки тощо. Як встановили згодом працівники міліції, цим фактом незаконного промислу браконьєр завдав державі збитків на 17 тис. гривень. Одноразовий улов перевищив 38 кілограмів.

Але оперативна інформація свідчила, що селянин займається подібною риболовлею на регулярній основі. І справді, вагомі докази цього чекали на правоохоронців у помешканні зловмисника в прибережному селі. Туди після свого затримання чоловік без зайвого опору провів оперативників, розуміючи всю серйозність власного становища.

Затриманий вказав на сарай, розташований на подвір’ї. Коли міліціонери відчинили ворота, були вражені від побаченого. Обсяги виробництва перевершили всі сподівання. Вздовж стін висіли сітки різного розміру, під стелею на розтягнутих мотузках у кілька рядів сушилася риба, а долі стояли капронові ящики, також із рибою, яка ще проходила стадію соління. Фактично, цей непримітний сарайчик повністю відповідав гордому званню “підпільного цеху з виробництва в’яленої риби”. Як встановили правоохоронці, збут продукції відбувався на ринках Чернігова та області.

У діях браконьєра-цеховика вбачаються ознаки злочину, передбаченого частиною 1 статті 249 Кримінального кодексу України (“незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом”). На зловмисника чекає штраф у розмірі до 1700 гривень, або обмеження волі до 3-х років, з конфіскацією знарядь і засобів лову та всієї здобичі.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини