Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 06:30:56

В Чернігові поліцейські програмісти вдосконалюють систему відеоспостереження "Мережа безпеки"

05.12.2019   07:52Агенцiя

Ви не знали про існування «айтішників» у погонах? Знайомтеся – одні з творців успішно працюючої системи відеоспостереження, що охоплює всю Чернігівщину, інспектори відділу забезпечення відеоспостереження та технічного обслуговування засобів контролю Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Чернігівській області лейтенанти поліції Юрій Польовик та Вадим Дацько.

У серпні виповнилося два роки, як випускники Чернігівського Національного технологічного університету з дипломами інженерів-програмістів неочікувано для багатьох прийшли на службу в поліцію. А до цього вони навіть не здогадувалися про існування поліцейських програмістів. 

— Насправді «придивлятися» до нас почали вже на останньому курсі, коли в аудиторію прийшов наш майбутній колега і запропонував спробувати свої сили у масштабному й досить революційному проекті під назвою «Мережа безпеки», - розповідає Вадим Дацько, - ми з одногрупником вирішили спробувати свої сили і невдовзі прийшли до рекрутингового центру.

— Проблем з тестуванням не виникло, так само і з медкомісією, а на здачі нормативів з фізпідготовки ми показали одні з найкращих результатів, - додає Юрій Польовик, - після початкової підготовки в Національній академії внутрішніх справ України ми нарешті приступили до служби.

Хлопці вже знали принцип роботи майбутньої системи відеоспостереження, а тепер мали самі написати унікальне програмне забезпечення. Радувало те, що в рамках проекту програмісти отримали широке поле для авторських нестандартних рішень.

— Не скажу, що все йшло гладко, адже система об’єднала в єдине ціле два десятки районів Чернігівщини, кожен з яких використав якісь свої технічні рішення. Іноді «залізо» вступало в конфлікт і не хотіло працювати, - згадує Юрій, - тоді доводилося допізна засиджуватися на роботі, але удвічі приємніше було, коли апаратна і програмна частина системи починали працювати.

Нині «Мережа безпеки» є прикладом ефективного використання технічних засобів для розкриття злочинів, адже кримінал переважно пересувається автотранспортом. Інформацію з камер спостереження «споживають» різні служби – кримінальна поліція, слідство, превенція. Вони є найкращими тестувальниками, які часто зустрічаються з хлопцями і висловлюють свої побажання стосовно роботи системи. Тому програма постійно вдосконалюється, додаються нові можливості у її роботі.

Відомчі айтішники зовсім не схожі на кіношні образи бородатих лінивих товстунів, які втратили зв'язок з реальністю. Офіцери регулярно відвідують спортзал Головного управління Нацполіції, полюбляють футбол, лижі, добре плавають, знаходять час і для садіння картоплі чи інших господарських робіт у батьків, адже обоє з селянських родин.

На провокаційне питання чи не хотіли б вони працювати на якусь транснаціональну корпорацію, хлопці по-чоловічому твердо відповідають, що спочатку потрібно довести розпочату справу до кінця.

— Насправді нам дуже пощастило, що ми реалізуємо такий важливий в масштабах України проект. Ми не копіювали чиїсь розробки, а створили власний продукт, і хочемо, щоб він реально працював і допомагав боротися із злочинністю, — говорить Юрій Польовик, — також хочемо аби запатентували наш програмний продукт, щоб його власником була поліція, адже в часи тотального промислового шпіонажу охочих привласнити чужу розробку предостатньо.

Оглядаючись на свої два роки в поліції, Юрій Польовик та Вадим Дацько оцінюють їх як важливий досвід і добру школу, адже в екстремальних умовах вони навчилися приймати настільки нестандартні рішення, що за інших умов на це пішло б урази більше часу, повідомляє Сектор комунікації поліції Чернігівської області.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.