Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 20:04:58

Городнянський райагролісгосп: чи виконає Клишта рішення суду?

27.11.2019   10:46Агенцiя

Понад рік триває відкритий конфлікт на Городнянському районному дочірньому агролісогосподарському спеціалізованому підприємстві «Городнярайагроліс», яке підпорядковане комунальному підприємству «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради.

У ході протистояння перекривались дороги, захоплювались будівлі, ламалися двері, виносилися документи і комп’ютерну техніку, зривалися димові шашки. Учасники подавали позови до суду, влаштовували протест на сесії обласної ради, вели перемовини з керівництвом облради і КП «Чернігівоблагроліс» – словом, використовували багатий арсенал сучасних методів боротьби за свої права. Але віз і нині там – конфлікт досі не розв’язаний, чергове рішення суду керівництво комунального підприємства обласної ради – «Чернігівоблагроліс» – не виконує. Втім – усе по порядку.

 
Обласна рада проігнорувала – місцева підтримала

«Почалося все з того, що у 2017 році комунальне підприємство «Чернігівоблагроліс» очолив Олександр Клишта, – розповідає Володимир Кузьмин, колишній економіст та інженер з охорони праці дочірнього підприємства «Городнярайагроліс». – Новий начальник поділив дочірні підприємства області на дві половини: одними підприємствами став керувати сам, а іншу половину віддав депутату обласної ради Григорію Божку. Ці підприємства повинні були знижувати ціну на продукцію, щоб різницю в ціні віддавати депутату облради. Якби так було і на нашому підприємстві, то нам би не було чим платити зарплату. Наш керівник (Ігор Надточей – ред.) відмовився понижувати ціну, тому його безпідставно звільнили, нічого не пояснюючи… Ніжинський райагролісгосп уже банкрот, у Новгород-Сіверський райагролісгосп, Добрянський, Семенівський, Сновський, Ріпкинський – увесь наш «кущ» – поставлені нові керівники для виконання нових указівок…»

На початку жовтня минулого року городянські лісівники разом із представниками деревопереробних підприємств перекрили міжнародну трасу на Сеньківку, в такий спосіб висловлюючи недовіру КП «Чернігівоблагроліс». Обласне керівництво цей протест ігнорувало, а працівники Городнянського агролісгоспу не пустили на підприємство новопризначеного зверху керівника – Володимира Никончука.

 
Не хочуть втрачати вплив у лісовій галузі?

Представникам Городнянського райагролісгоспу нічого не залишалося, як іти відстоювати свої інтереси в сесійній залі облради. Делегація з дев’яти осіб блокувала трибуну і ставила прямі гострі запитання голові Чернігівської облради Ігорю Вдовенку та гендиректору КП «Чернігівоблагроліс» Олександру Клишті.

Лісівники ж вважають, депутати отримують неконтрольовані прибутки від райагролісгоспів області.

 
Домовитися не допомогли ні тітушки, ні петарди…

У листопаді 2018 року в «Городнярайагролісі» замінили директора – замість Ігоря Надточея став Валерій Карпушенко. Після звільнення Надточей подав позов до суду, і 14 березня 2019 року суд прийняв рішення на його користь, визнавши звільнення незаконним і поновивши його на посаді. Але генеральний директор КП «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради Олександр Клишта не виконував рішення суду і не поновлював на роботі Ігоря Надточея.

Тоді в хід пішли тітушки і спецпризначенці: 29 березня цього року поновлений на посаді керівник прийшов на роботу. Валерій Карпушенко покинув місце керівника, але згодом на підприємство прибули представники «Чернігівоблагролісу» і люди у формі. Сказали – для переговорів.

Представники охоронної фірми, яких буцімто найняв «Чернігівоблагроліс», намагалися повернути Карпушенка на робоче місце. Але, очевидно, прихильники Надточея заблокували будівлю зсередини і не відчиняли двері. Між сторонами відбувалося протистояння: на ганку рвалися петарди і димові шашки, нібито звучали погрози, що будуть стріляти…

Такі «перемовини», очікувано, результату не дали. Місцеві поліцейські спостерігали, але у бійку не втручалися. Тому опівдні на місце конфлікту прибуло кілька автобусів із поліцейськими спецпризначенцями. Вони вивели за межі підприємства групи людей у формі, вилучили у них спецзасоби і зброю та відвезли до відділу поліції для з’ясування обставин. Підприємство було взяте поліцією під охорону. На невизначений термін.

 
Гра в наперстки чи кримінальний злочин?

Городянці знову поїхали до керівництва облради, щоб домогтися виконання рішення суду – поновлення на посаді Ігоря Надточея. Як твердять учасники подій, участь у перемовинах брав тодішній голова Чернігівської ОДА Олександр Мисник і нинішній голова облради Ігор Вдовенко. У їх присутності гендиректор «Чернігівоблагролісу» Олександр Клишта надав Ігорю Надточею витяг зі свого наказу – з одним пунктом – про поновлення його на роботі. Обидва обласні голови пообіцяли, що більше звільняти Надточея не будуть – тільки, мовляв, не виступайте на сесії, не розказуйте про оборудки, бо скоро президентські вибори, і напруження обстановки не потрібне. Здавалося, конфлікт вичерпано. Але не все так просто…

Коли делегація, яка спілкувалася з першими особами області, приїхала в Городню і пішла в «Городнярайагроліс», щоб поновити на роботі директора, який виграв суд – керівник названого підприємства Валерій Карпушенко показав копію наказу гендиректора «Чернігівоблагролісу» Клишти. Але вже не з одним пунктом, а з двома. Першим пунктом наказу значилося: поновити Надточея з 2 квітня 2019 р. на посаді, а другим – звільнити з 2 квітня його з посади директора.

Як тут не згадати гру в наперстки? Тим часом у ст. 382 Кримінального кодексу України (Невиконання судового рішення) йдеться: умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, вчинене службовою особою, караються штрафом від 750 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

P.S.

Ігор Надточей знову звернувся до суду. І нещодавно, 21 листопада, знову виграв – отримав чергове рішення про своє поновити на посаді директора ДП «Городнярайагроліс».


Любов Потапенко

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.