При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини
Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Відповідні напрацювання озвучила адміністратор консорціуму «Соціальні інвестиції» Людмила Ніколаєва. У їх основі — прагнення максимально інтегрувати у суспільство вихованців інтернатного закладу (а нині їх 40).
За висновками експертів, більшість з цих дітей можуть проживати та виховуватись у сім’ях біологічних батьків, за умови організації за місцем їх проживання інклюзивного навчання та соціальних послуг.
У населених пунктах, куди передбачається повернення дітей, мають працювати фахівці із соціальної роботи, у навчальних закладах необхідно створити інклюзивні класи.
Також серед першочергових завдань – влаштування дітей, які з певних причин не можуть повернутися до батьків, до сімейних форм виховання. Йдеться, зокрема, про дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей, чиїх батьків можуть позбавити батьківських прав найближчим часом.
У ході реалізації проєкту передбачається перепідготовка та перенавчання персоналу школи-інтернату, відповідні заходи здійснюватимуть експерти консорціуму.
Успішне втілення в життя зазначених змін потребує скоординованої роботи профільних структур обласної державної адміністрації, місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, а також громадськості.
Учасники наради висловили свої зауваження та пропозиції, які розробники пообіцяли врахувати при подальшій роботі.
— Це спільна робота всіх дотичних структур. З одного боку, громади області мають бути готовими взяти на себе відповідальність за дітей соціально вразливих категорій, з іншого, суспільство — готовим допомогти таким дітям соціалізуватися,— підсумувала заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.
Нагадаємо: з березня минулого року експерти консорціуму «Соціальні інвестиції» (відповідно до договору з Мінсоцполітики) надають консультаційні послуги із впровадження Регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів в області). Відтак, мають бути розроблені плани трансформації усіх дитячих інституцій, підготовки та перенавчання фахівців цих установ, розвитку сімейних форм виховання, а також мережі послуг у громадах. Кінцева мета цих ініціатив — інноваційна модель надання послуг сім’ям та дітям, що базуватиметься на забезпеченні кращих інтересів дитини, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).