Стартував проект із підтримки антикорупційної реформи на місцевому рівні у 8 областях України
Центр «Доброчин» розпочав реалізацію проекту, направленого на створення сприятливого антикорупційного середовища у 8 пілотних об'єднаних громадах Волинської, Львівської, Одеської, Херсонської, Миколаївської, Луганської, Дніпропетровської та Чернігівської областей.

Партнери проекту провели стартову координаційну зустріч в Чернігові 5 – 6 листопада 2019 року і не лише узгодили методологію та робочі плани, а також напрацювали креативні ідеї для проведення мотиваційних та просвітницьких заходів.
Для досягнення мети була розроблена та узгоджена Методологія Антикорупційної Еко-Системи для громади, яка містить наступні компоненти:
• Законодавча база щодо запобігання та протидії корупції
• Превентивні антикорупційні механізми
• Інструменти прямої демократії
• Прозорість місцевих органів влади
• Залучення громадян
• Антикорупційна обізнаність / свідомість
• Активні дії у разі виявлення фактів корупції
• Гендерна рівність
• Інклюзивність та рівний доступ
• Екологія
Концепція Антикорупційної Еко-Системи передбачає застосування цілісного підходу у запобіганні та протидії корупції. При цілісному підході важливо включити всі зацікавлені в даному питанні сторони.
Це передбачає запровадження та застосування антикорупційної політики на місцевому рівні, роз'яснення антикорупційного законодавства, підвищення обізнаності громадськості, забезпечення прозорості та підзвітності діяльності місцевих органів влади, надання публічних антикорупційних інструментів нагляду та розробка антикорупційних програм для громад, інформаційні та просвітницькі заходи, тощо.
У співпраці з регіональними та місцевими партнерами ми будемо підтримувати нові об'єднані громади у розробці комплексних рішень для запобігання корупції.
Діяльність проходить в рамках проекту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.
Партнери: Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область) та Агенція місцевої демократії Дніпропетровської області.
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.