Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 7 березня, 13:10:23

Червонокнижного лося застрелили на Чернігівщині: справа має багато загадок

06.11.2019   10:21Агенцiя

У перший день дозволеного полювання на Чернігівщині убили молодого лося, який є занесеним до Червоної книги.

Смертельно пораненого лося у лісі виявив місцевий житель Микола Семенченко. Коли він побачив тварину, вона була ще живою. За його словами, він навіть спершу не помітив, що лося поранено, передає ТСН.

Опісля він подзвонив єгерю, і вже той викликав поліцію. Коли слідча група приїхала, лось вже був мертвим. Орієнтовно, тварині – з роки, вона має один ріг і вагу – приблизно 3 центнери.

Спеціалісти встановили, що тварину вбили свинцевою кулею. Її особливість полягає в тому, що вона після влучання знищується, тому за уламками неможливо ідентифікувати, з якої зброї стріляли. Крім того, слідчим не вдалося й знайти гільзу, за якою також можна було б встановити, з якої зброї стріляли.

Наразі лісники проводять власне розслідування та намагаються знайти рушницю, з якої було здійснено постріл. Найближчими днями хочуть зібрати всіх мисливців разом, аби провести роз’яснювальну роботу, і, можливо, щось випливе.

Відомо, що того того дня у цьому районі полювали жителі двох прилеглих сіл – Махнівки та Омбиша. Але з’ясувати, в якій частині лісу випустили кулю, досить важко. Річ у тім, що лосі навіть з таким тяжким пораненям можуть пройти до 5 кілометрів. А за 300 метрів від місця, де знайшли тварину, розташовується межа лісництв. Теоретично поранена тварина могла прийти навіть з іншого району, але сліди крові поки що вдалося знайти лише там, де лежав поранений лось.

Мисливці як Махнівки, так і Омбиша усі обвинувачення у свій бік спростовують. Кажуть, що за святкуванням початку сезону навіть не встигли зброю розчохлити. Щоправда, коли на пораненого лося натрапили мисливці Махнівки, то на дорозі десь за кілометр від лісу сиділи шість літніх мисливців села Омбиш. Хоча в останніх жодних вполюваних трофеїв не було, але їхні три рушниці вилучено на експертизу. Натомість 13 рушниць махнівських мисливців для експертизи досі не вилучали. Правоохоронці досі працюють у навколишніх селах.

Зауважимо, що в Україні популяція лосів перебуває на межі зникнення. Сьогодні налічується щонайбільше 4,5 тисячі таких тварин, і протягом десяти років їхня популяція скоротилася ледь не втричі. Лише за цей рік на Чернігівщині було вбито чотирьох лосів, проте жодного браконьєра правоохоронці так і не встановили. За убивство червонокнижного лося винуватцю загрожує 130 тисяч гривень штрафу.

Останні новини Чернігівщини

Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54

Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37

Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.

Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).

Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education

Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19

Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:47

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини