Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:47:52

В області працюють над створенням Регіонального плану управління відходами

10.10.2019   12:37Агенцiя

Перші результати проведеної роботи із розроблення проєкту Регіонального плану управління відходами у Чернігівській області обговорила робоча група на чолі з виконуючою обов’язки голови ОДА Наталією Романовою.

Як зазначила директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Катерина Сахневич, уже підготовлена загальна інформація для першого розділу плану (адміністративно-територіальний устрій регіону, демографічна, соціальна та економічна характеристика області, її природно-географічний стан). Дещо складніше проаналізувати поточний стан системи управління відходами, адже відповідна робота на місцях налагоджена недостатньо ефективно. До того ж в органах влади відсутні фахівці, які можуть здійснити компетентний аналіз.

За даними Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ОДА, на сьогодні в області, як і по всій Україні, побутові відходи переважно вивозять на полігони та сміттєзвалища відповідно до єдиної системи збору.

Нині діяльність у сфері поводження з побутовими відходами на Чернігівщині здійснюють 38 підприємств різної форми власності, налічується 659 полігонів та звалищ загальною площею майже 700 гектарів. У 17 районах та містах обласного значення започаткували роздільний збір сміття. Втім, на сьогодні практично відсутня достовірна систематизована інформація щодо потоку відходів, їх якісного складу, об’ємів. Серед іншого — недостатня кількість та незадовільний стан спеціалізованої техніки, безсистемне накопичення сміття, відсутність обвалування, що призводить до засмічення прилеглої до сміттєзвалищ території. Основні причини такого невтішного стану поводження з побутовими відходами — неврегульованість на законодавчому рівні та недостатнє фінансування.

Зважаючи на високий рівень складності роботи з формування Регіонального плану управління відходами, додатково будуть залучені експерти для проведення наукового дослідження системи управління відходами на Чернігівщині. Для цього з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища вже виділено 100 тисяч гривень.

— Однозначно без науково-обґрунтованого аналізу неможливо забезпечити поділ області на кластери та спланувати всю систему роботи у сфері поводження з відходами, — підкреслила Наталія Романова. — Не забуваймо про інформаційно-просвітницьку роботу серед населення, особливо у навчальних закладах. Адже культура поводження з побутовими відходами формується змалку. Крім того, необхідність раціонального поводження з відходами мають зрозуміти жителі та керівництво кожної громади, не стояти осторонь і активно долучитися до роботи.

Розробка проєкту Регіонального плану управління відходами триває. Наступне засідання робочої групи відбудеться у лютому наступного року, інформує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.