Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 січня, 11:16:15

Світлини фотографинь громад Чернігівщини представлені на виставці "Сильні жінки моєї громади"

23.09.2019   08:14Агенцiя

У Києві, у фойє станції метро “Золоті ворота” відкрили виставку переможців всеукраїнського фотоконкурсу “Руйнуючи стереотипи: сильні жінки моєї громади”, організованого за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

Виставка присвячена подоланню стереотипів стосовно жінок і їх можливостей в українському суспільстві. У церемонії відкриття взяли участь автори робіт, представники організаторів конкурсу та радники з питань комунікацій Центрів розвитку місцевого самоврядування, повідомляє Чернігівський ЦРМС.

Децентралізація змінює Україну, багато повноважень передається на місця, тому врахування інтересів жінок, залучення їх до процесів ухвалення рішень на місцях стає дуже важливим. Загалом мета фотоконкурсу та виставки - зруйнувати стереотипи про жінку, підкреслити її досягнення та змусити людей зрозуміти, що гендерна рівність є одним з фундаментальних принципів прав людини.

“У кожного з нас є свої переконання та бачення, які визначають чоловіка чи жінку, що повинен робити чоловік, а що жінка. Чи не краще зосередитися на тому, що найкраще визначає кожного з нас, незалежно від статі, як ми долучаємося до створення кращого світу, в якому рівні права і можливості, доступ до будь-яких благ є для всіх, незалежно від того чоловік ви чи жінка”, - сказала на відкритті виставки Аня Фішер, керівниця відділу секторальних реформ Програми «U-LEAD з Європою».

Журі отримало понад 700 світлин з усіх регіонів України. З них були відібрані 25 кращих робіт, які і стали основою фотовиставки. На них зображені жінки-мешканки громад, які щодня виконують важливу працю, працюють на виробництвах, охороняють громадський порядок та ліквідують наслідки стихії, обробляють сотні гектарів землі, займаються благоустроєм, громадською діяльністю, спортом тощо.

До ТОП-25 фотографій, які журі конкурсу визнало найкращими, були обрані дві роботи фотографинь з Чернігівщини - Аліни Оліфер та Олени Масленікової (Лебідь).

Світлина "Присяга на вірність народу України"  демонструє мужність та відвагу українських жінок, які обрали службу в українській армії. Дівчата крокують плацом в день, коли складали присягу на вірність народу України. Її авторкою є Аліна Оліфер, керівниця гуртків технічного напрямку Деснянського ПНЗ "Центр дитячої та юнацької творчості". В ході нагородження стало відомо, що робота у "десятці" кращих фотографій конкурсу.

"Пишаюся, що маю змогу прославляти свою громаду. Жінки-військовослужбовці та дружини військовослужбовців - це основа нової української нації, свідомої та самовідданої своєму народові! Героям слава!", - прокоментувала свою роботу фотографиня.

Олена Маслєнікова, спеціаліст інформаційного відділу Коропської селищної ради, надіслала на конкурс світлину "Наввипередки зі стихією". Ця світлина також стала лауреатом конкурсу.

"Це світлина із нашою юною талановитою і старанною спортсменкою Сашею Жук на коропському стадіоні", - розповіла Олена. Дівчина зазначила, що дуже щаслива, пишається своєю героїнею Сашею та їхньою спільною перемогою.

Всі охочі впродовж двох тижнів зможуть відвідати фотовиставку та дізнатися про тих жінок, які щоденною працею створюють майбутнє та будують нові громади.

Останні новини Чернігівщини

Рух тролейбусів № 8 і № 11 відновлюється за звичною схемою

Рух тролейбусів № 8 і № 11 відновлюється за звичною схемою 10:26

З 28 січня 2026 року тролейбусні маршрути № 8 та № 11 відновлюють роботу за звичною схемою руху.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.

28 січня: цей день в Україні і світі

28 січня: цей день в Україні і світі 09:23

День 1435 Російська агресія - Day 1435 Russian aggression

У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.

В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення

В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16

Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини