Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 19:24:26

Чи працюють місцеві ініціативи в Чернігівській області?

12.09.2019   08:28Агенцiя

Місцева ініціатива – одна із форм безпосередньої участі членів територіальної громади міст у здійсненні місцевого самоврядування і передбачає внесення жителями міста до міської ради проекту нормативно-правового документу з питань, які віднесені до компетенції відповідної ради.

На жаль, на сайтах Новгород-Сіверської та Ніжинської міських рад немає окремих розділів щодо місцевих ініціатив. При цьому, Ніжинська міська рада затвердила Положення про місцеві ініціативи, а от Новгород-Сіверська міської ради навіть не спромоглася таке положення прийняти.

Згідноположення про місцеві ініціативи у місті Ніжині, подання здійснюється ініціативною групою, у складі до 10 дієздатних членів громади. Але по факту треба зібрати мінімум 25 осіб, провести збори, затвердити проект рішення та обрати до 10 осіб, які будуть представляти ініціативу в міській раді та збирати підписи. Тобто реальна мінімальна необхідна кількість осіб для запуску процесу місцевої ініціативи 25 чоловік. І це вже є початком ускладнень.

Наступним ускладненням є збір 500 підписів (1% від кількості мешканців міста) для підтримки місцевої ініціативи з переліком необхідних даних:
– ПІБ;
– рік народження;
– серію та номер паспорту;
– домашні адреси тих, хто підтримує ініціативу;
– дату підписання.

Зібрати 500 підписів і зібрати ті ж 500 підписів з вказанням паспортних даних – це вже доволі суттєве ускладнення.

Навіть якщо ініціативна група все це зробила і вірно оформила всі документи, то ще не факт, що це рішення буде прийнято на сесії.
Тому що Рада в межах своїх повноважень може
– прийнятипроект рішення, повністю або за основу;
– відхилити проект рішення;
– відправити проект рішення на доопрацювання, причому тільки один раз, другого доопрацювання не буде.
– рада може запропонувати власний альтернативний проект рішення, але виключно після того, як по проекту рішенню було прийнято остаточне негативне рішення та за умови обов’язкового обговорення такого рішення з членами ініціативної групи.

В Ніжині процедура місцевої ініціативи складається із ускладнень. Таких як, завищеної кількості осіб для початку місцевої ініціативи, великої кількості необхідних підписів з вказанням персональних даних і відсутності 100% впевненості у прийнятті саме підтриманого громадянами проекту рішення. Тому цю процедуру невикористовують. Наприклад, за 2018 рік не було проведено жодної ініціативи на місцях.

“Члени коаліції “Прозорі ради” рекомендували спростити існуючу процедуру Новгород-Сіверському та знизити кількість необхідних підписів, з розрахунку для жителів міст від 10 тисяч до 100 тисяч – 25 підписів” – прокоментував представник коаліції в Чернігівській області – Сергій Старченко.

В той же час, жителі міста Новгород-Сіверський взагалі не мають можливості подати місцеву ініціативу, оскільки не має положення та не визначено порядок подання ініціативи.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.