Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 10:11:50

Соціальний захист застрахованих осіб, які отримали травми

31.08.2012   12:30Агенцiя

Здоров’я і добробут громадян є найвищою цінністю суспільства, а їх забезпечення – найголовнішим обов’язком держави.

Відбувається воно шляхом реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, яка передбачає: забезпечення ефективної охорони навколишнього середовища та охорони праці і техніки безпеки на всіх виробництвах, створення здорових умов праці, ефективну профілактику виробничого травматизму та професійних захворювань; проведення профілактичних заходів по запобіганню нещасних випадків невиробничого характеру; формування здорового способу життя; забезпечення всебічного гармонійного, фізичного і психічного розвитку людини тощо.

Як свідчить статистика, в 2011 році, на оплату тимчасової непрацездатності органами обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, витрачено 68 млн. грн., з них – 11,7 млн. грн. (17%) на виплату допомоги по невиробничому травматизму. Протягом I півріччя 2012 року вже оплачено листків непрацездатності на 39 млн. грн., в тому числі 6 млн. грн. по травматизму (15%).

Боротьба із травматизмом здійснюється в багатьох напрямках із застосуванням різних методів і засобів: освітня робота серед населення, вдосконалення діяльності аварійно – рятувальних і протипожежних служб, поліпшення безпеки на дорогах та якості надання невідкладної медичної допомоги і т.п.

Проте в житті мають місце непоодинокі факти прихованого виробничого травматизму. Замість того, щоб в скрутну годину з’ясувати достовірні обставини та причини травмування, з складанням акту Н-1, щоб потім постраждала особа отримала елементарну підтримку по забезпеченню соціальних гарантій, окремі керівники – роботодавці стають на шлях фальсифікацій і оформляють такі випадки як побутові.

Працівника всіляко залякують, погрожуючи неприємностями аж до звільнення з роботи, вимагають писати брехливі пояснення, за яких нещасний випадок кваліфікується невиробничим. Інколи вони мають собі за поплічників у цій справі лікарів. І це замість того, аби створювати відповідні умови праці, підвищувати рівень безпеки праці на виробництві і забезпечити дієвий контроль за дотриманням норм та правил з охорони праці.

В ході планових перевірок підприємств, установ, організацій працівниками робочих органів обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виявляються випадки приховування виробничих травм, упередженого та непрофесійного їх розслідування, класифікації їх, як побутових. В результаті цього Фонд змушений нести невластиві йому витрати, а постраждалі протизаконно позбавляються страхових виплат, передбачених Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.

Виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду з тимчасової втрати працездатності, її робочими органами проводиться робота по вдосконаленню та жорсткому контролю за організацією, проведенням експертизи тимчасової та стійкої втрати працездатності, обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності, особливо при травмах.
Питання проблем травматизму населення області, дотримання нормативно-правових актів з питань експертизи тимчасової непрацездатності при травмах розглядалися на кущових міжрайонних нарадах, за участі представників виконавчої дирекції обласного відділення Фонду, голів лікарсько-консультативних комісій та медико-соціальних експертних комісій, травматологів, хірургів та лікарів інших спеціальностей. Дане питання обговорено на засіданні Регіональної ради з питань безпечної життєдіяльності населення при Чернігівській обласній державній адміністрації та на правлінні обласного відділення Фонду.

Одночасно, виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду, разом з управлінням охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, розроблені спільні заходи про посилення контролю за обґрунтованістю видачі (продовження) листків непрацездатності, пов’язаних з невиробничим травматизмом.

Забезпечено неухильне виконання вимог чинних нормативних актів про порядок видачі і заповнення документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, ведення медичної облікової документації відповідно до наказів МОЗ України від 13.11.2001 № 455, від 09.04.2008 № 189; спільного наказу МОЗ України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.
Тобто органи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснюють постійний контроль за кожною копійчиною. Навіть судова практика свідчить про правомірність дій Фонду.

Варто звернути увагу, що комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, установи, організації згідно Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, затвердженого постановою правління Фонду 23.06.2008 р. № 25 зобов’язана та має повноваження приймати рішення про призначення матеріального забезпечення (або відмову в призначенні, припинення виплати його повністю або частково), звертатись за необхідності до робочих органів відділень Фонду щодо перевірки правильності видачі та продовження листків непрацездатності, брати участь у перевірках, що здійснюються на підприємстві робочими органами відділень Фонду з питань використання страхових коштів. Висновки лікувально – профілактичних закладів про вказані нещасні випадки необхідно звіряти з актами їх розслідувань, а у разі настання нещасного випадку в побуті або по дорозі на роботу чи з роботи – з поясненнями потерпілих застрахованих осіб.

Соціально захищений громадянин – основа міцності держави.
Тому застрахованій особі слід замислитися, чи необхідно їй йти на догоду у роботодавця та позбавляти себе гарантованими державою певними пільгами та послугами.

Олександр Грищенко, завідувач юридичним відділом виконавчої дирекції обласного відділення Фонду

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини