Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 11:26:26

Від дотримання громадянами правил безпеки у поводженні з вогнем залежить збереження екосистем області

04.09.2019   11:18Агенцiя

Внаслідок сухої та спекотної погоди протягом останніх двох тижнів на території області спостерігається найвищий — 5 клас пожежної небезпеки. Щодоби на Чернігівщині виникає 15-20 загорянь у природних екологічних системах. Головна причина — людський фактор.

Як попередити пожежі в екосистемах області, говорили на брифінгу в облдержадміністрації начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС в області Родіон Лігун, начальник відділу екологічного контролю природного заповідного фонду лісів та рослинного світу Державної екологічної інспекції в області Олександр Феськовець, заступник начальника управління агропромислового розвитку Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Щербатий та заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Жук.

За словами Родіона Лігуна, з початку року на території області зареєстровано 1359 пожеж, спричинених випалюванням сухої трави та сміття на відкритих територіях, 37 — на торфовищах, 27 пожеж у лісових масивах та ще три — на сільгоспугіддях. Мали місце трагічні випадки.

Варто зазначити, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Переймаються виникненням пожеж і лісівники. Як зазначив Олександр Жук, лише за серпень у лісовому господарстві зафіксовано 12 пожеж. Їх же кількість з початку року (більше 80) перевищила загальний показник за 2018 рік — 73 випадки. 

А от пожеж у агропромисловому виробництві стало менше порівняно з аналогічним періодом минулого року, каже Олександр Щербатий, відповідно 3 проти 7 випадків. Збільшення загорянь у лісах та на відкритих територіях фахівець пов’язує не лише з людським фактором, а й з малою кількістю опадів за останні три місяці.

Існує велика вірогідність, що суха та спекотна погода спостерігатиметься у першій половині вересня. Тож спікери наголошують на дотриманні елементарних правил безпеки у поводженні з вогнем.

У свою чергу, всі відповідальні служби поширюють превентивну інформацію та тримають наготові наявні технічні засоби боротьби з вогнем.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41

Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.

На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10

Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.

Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28

В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).

Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56

Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.