Цього тижня у Чернігові популяризують енергозбереження
У Чернігові з 1 по 5 вересня проходять Дні сталої енергії. Їх проводять вже вчетверте в рамках Угоди мерів, яку підписав і Чернігів. Глобальна мета таких заходів – до 2020 року скоротити викиди СО2 щонайменше на 20%.

У неділю, 1 вересня, на Алеї Героїв провели виставку енергоефективного обладнання та технологій. Всі охочі змогли ознайомитися із зразками енергозберігаючих вікон та дверей, енергогенеруючого обладнання, отримати консультації, зокрема: про використання сучасних технологій при проведенні робіт з утеплення будинків, а також придбати світлодіодні лампи.
На дитячій локації демонстрували можливості використання альтернативних джерел енергії в робототехніці, працювали майстер-класи та ігри навчального характеру. В ігровій формі дітям показували, наскільки важливим є збереження ресурсів планети.
Під час заходу відбулась зустріч мережі енергоменеджерів міських лікарень (енергоменеджер – працівник, який відповідає за економне споживання енергоресурсів в закладах, веде їх облік, пропонує і запроваджує їх економію).
- Чернігів є підписантом європейської ініціативи «Угода мерів». Це означає, що місто зобов’язується зменшити енергоспоживання, збільшити використання альтернативних джерел енергії, впровадити проекти з термосанації. Такими заходами досягаємо 30-35% споживання енергії по конкретному об’єкту, - розповів Роман Мовчан, начальник відділу енергоефективності Управління економічного розвитку Чернігівської міської ради.
Організатором всіх заходів виступає управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради. Заходи проходить за підтримки проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», інформує прес-служба Чернігівської міської ради.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).